У Калуші презентували книжку про вояків УПА

 • 180x150
 • Опубліковано:

  8 жовтня 2017 року в центральній бібліотеці ім. Т.Шевченка відбулась презентація книжки, в якій ґрунтовно досліджено та висвітлено історію формування куреня «Промінь» Групи «Маґура» ВО4 «Говерля» УПА-Захід та бойовий шлях його відділів.

  Про це повідомляє прес-служба Калуської міської ради.

  Під час презентації упорядники Степан Лесів та Петро Ганцюк докладно розповіли про роботу над книжкою та познайомили присутніх із її структурою. Збірник складається зі вступу, основної частини та додатків. Матеріали основної частини структуровані у три тематичні розділи.

  Перший розділ – «Тактичний відтинок 23 “Маґура” УПА-Захід та курінь УПА “Промінь”: історія формування». Другий тематичний розділ включає історії творення відділів «Журавлі», «Загроза», «Хорти», «Опришки» та їх бойовий шлях в складі куреня УПА «Промінь», а в третій розділ ввійшли біографічні довідки особового складу Команди ТВ23 «Маґура», Команди куреня «Промінь» та його бойових відділів.

  В додатках містяться документи та матеріали, які передруковано без скорочень, у повній відповідності до оригіналу.  Наприкінці книги для зручності у користуванні поміщено іменний покажчик і список скорочень та абревіатур.

  Упорядники звернулись до всіх присутніх із проханням надати додаткову інформацію про особи чи події, згадані у виданні. Під час презентації прозвучало багато запитань до упорядників, на які ті охоче давали відповіді. Також було присутніми відзначено науковий підхід, високий рівень підготовки та надзвичайну важливість даного видання.

  Наприкінці заходу до слова був запрошений почесний гість, свідок та учасник подій, про які йдеться у книжці та один з її героїв – Вірстак Володимир Іванович (псевдо «Іскра»). Він зачитав повстанські вірші та пісні. На завершення всі присутні мали можливість придбати книжку з автографами. Також дане видання буде придбано за кошти міського бюджету для шкільних та міських бібліотек.

  (Visited 32 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *