Викладачів ПНУ відзначили на міжнародному семінарі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Днями на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся ІІ міжнародний семінар для викладачів, учасників міжнародного проекту «Удосконалення підготовки викладача для прикладного навчання в галузі професійної освіти» в рамках Програми Еразмус + за напрямом KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти.

  Як повідомляє прес-служба Прикарпатського Національного університету (ПНУ) ім. В. Стефаника, у роботі семінару взяли участь викладачі Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Інституту професійної освіти НАПН України, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Львівського національного університету імені Івана Франка.

  ПНУ на заході представляли викладачі кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика педагогічного факультету – Тетяна Завгородня, Інна Стражнікова, Інга Єгорова. Головна мета семінару – ознайомлення працівників вищих навчальних закладів України з європейським досвідом організації підготовки викладача професійної освіти в сучасних університетах на освітньо-кваліфікаційних рівнях  «Бакалавр» і «Магістр».

  Навчальний семінар проводили науковці високого рівня, досвідчені викладачі  вищих навчальних закладів Європи – університету м. Констанц (Німеччина), Віденського університету економіки та бізнесу (Австрія), Університету м. Валенсія (Іспанія).

  У рамках програми заходу учасники зокрема, мали змогу ознайомитися із системою підготовки педагогів для професійної освіти у Німеччині, яку представив професор університету м.Констанц Томас Дайсінгер. Він ґрунтовно проаналізував структуру і зміст формування професійних компетентностей майбутніх викладачів, розкрив особливості дуальної системи освіти і застосування нових форм співпраці між університетами, професійними навчальними закладами та відповідними сферами виробництва у Німеччині.

  Головні положення фахової дидактики та методології практично спрямованого навчання у вищій школі розкрила Віра Браун, магістр в галузі економіки та бізнес-освіти університету м.Констанц. Вона зосередила увагу присутніх на особливостях формування професійної компетентності майбутніх педагогів у процесі практично орієнтованого навчання, що охоплюють фахові, особистісні й соціальні компетенції, застосування доцільних методів навчання, а також виконання викладачем відповідних педагогічних ролей (наставника, прихильника, консультанта, промоутера).

  Велике зацікавлення в учасників семінару викликав виступ Й. Дітріха, викладача  в галузі економіки та бізнес-освіти університету м. Констанц, який ґрунтовно розкрив напрями формування професійних знань в контексті набуття майбутніми педагогами професійного досвіду на підставі організації взаємодії університету із закладами професійної освіти.

  Доповідач представив слухачам  різноманітні дидактичні матеріали, необхідні для формування системи умінь педагогічної діяльності викладача професійної освіти на різних етапах навчального процесу. Питання  підготовки педагога для професійної освіти відповідно до культурної своєрідності студентів висвітлив Джоан Апарізі, професор університету м. Валенсія (Іспанія).

  Семінар викладачів, учасників проекту Еразмус +  проходив шляхом плідного діалогу, обміну думками, пошуку спільного бачення. Було визначено професійні інтереси викладачів вищих навчальних закладів України, окреслено педагогічні проблеми, необхідні для обговорення на наступному семінарі, який проходитиме на базі нашого університету. На завершення усім учасникам семінару вручили сертифікати.

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *