Талановиті діти Прикарпаття: Марія Галицька

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Марії Галицькій 15 років. Після закінчення Івано-Франківської ЗОШ №13 дівчинка вступила до ЦПТО №1, де здобуває професію перукаря. Вже четвертий рік поспіль Марія займається в гуртку художньої вишивки «Казкові візерунки». У гурток дівчину привела подруга. Мистецтво вишивки одразу захопило Марійку. Найбільше їй подобається вишивати бісером, атласними стрічками, лічильною гладдю, мережкою. У своїх роботах любить поєднувати різні техніки, виготовляє об’ємні вироби з бісеру (квіти, дерева, писанки, новорічні іграшки).
  За роки навчання у гуртку Марія неодноразово брала участь у різноманітних виставках, конкурсах, майстер-класах.
  На виставці-конкурсі «Дивосвіт різдвяного затишку» у 2008 р. Марія була нагороджена грамотою за 2-ге місце, на конкурсі «Стрітенська свіча» отримала 2-ге місце у 2008 р. та 1-ше – у 2009 р. На конкурсі «Карпатський дивосвіт» цього ж року дівчинка зайняла 1-ше місце за індивідуальну роботу та 2-ге – за колективну. На обласному конкурсі народних ремесел, який проходив у Косові в 2008 р., вихованка гуртка виборола почесне третє місце і отримала цінний подарунок. Брала участь в обласному відкритому фестивалі «Писанка-2009» у м. Коломиї, де давала майстер-клас з нетрадиційної писанки. У 2010 р. отримала перше місце на VIII дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Таланти землі Галицької» у номінації декоративно-ужиткове мистецтво, грамоту управління освіти і науки за активну участь в творчому житті закладу і неодноразові перемоги на обласних і міських конкурсах та фестивалях, а також за активну участь у творчому житті колективу та з нагоди 70-річчя заснування МЦДЮТ.
  „Я люблю виготовляти сувеніри і часто роблю їх для друзів, – розповідає Марія Галицька. – А у вільний від вишивання час із задоволенням займаюся волейболом”.
  Перша персональна виставка Марії відбулася в Івано-Франківському краєзнавчому музеї. Відвідувачі були в захопленні від робіт маленької майстрині. Але Марійка не любить хвалитися успіхами. Вона серйозна та цілеспрямована, постійно цікавиться новими техніками, ідеями, проектами. У майбутньому Марію обов’язково чекає успіх. Та й професію дівчинка вибрала творчу та цікаву. Але вона впевнена, що не покине вишивку. Адже це так приємно – створювати своїми руками справжню красу.

   Західний Кур’єр

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150