Юрій Романюк: На дороги Прикарпаття грошей не вистачило взагалі!

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «Стан якості автомобільних шляхів на Прикарпатті викликає неабиякого занепокоєння», вважає Юрій Романюк, голова постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку…Івано-Франківської обласної ради, голова фракції «Батьківщина».

  «Останні два роки мінімальні потреби області на капітальний ремонт, утримання і обслуговування автошляхів державного значення недофінансовані на 70 відсотків щорічно, тобто профінансовані всього на третину! А ті, мінімальні кошти, які й заходили в область, першочергово йшли на погашенні боргів за виконані роботи минулих періодів, на терміновий ремонт, відбудову або будівництво нових мостів, які були ушкоджені або змиті водною стихією, внаслідок чисельних повеней останніх років. До речі, в області рівно 1200(!) автомобільних мостів на дорогах загального користування, загальною довжиною понад 25 тисяч метрів. Окрім того, є ще близько 1200 комунальних мостів, на дорогах місцевого значення, облік яких ніхто в області взагалі не веде. То ж на дороги грошей не вистачало взагалі», констатує Юрій Романюк.

  «Такої величезної кількості мостів та автошляхів, у надзвичайно складній рельєфній, природно-геологічній, гідрологічній та густонаселеній місцевості, не має жодна область країни. Прикарпаття наскрізь пронизують важливі стратегічні авто та залізодорожні шляхи державного значення. Наша область – важливий туристичний центр України, який конкурує за кількістю туристів лише з Києвом і Кримом, а фінансування з державного бюджету отримала на рівні бідного району Донецької області».

  «Основна стратегія соціально-економічного, культурного та туристичного розвитку Прикарпаття вимагає негайного залучення додаткових коштів, на рівні не менше 0,5-1,0 млрд. грн. щорічно. Таким чином, держава першочергово зобов’язана у 2012 році капітально відремонтувати основні стратегічні автошляхи області, у двох напрямках: Чернівці-Снятин-Заболотів (нова об’їздна дорога) – Коломия-Івано-Франківськ-Рогатин-Львів, та у напрямку Долина-Калуш-Івано-Франківськ-Надвірна-Яремче-Рахів. Відповідно, необхідно продовжити капітально ремонтувати (будувати) у 2013 році, в межах 1,0 млрд.грн., всі інші дороги державного значення області. До того ж, в зв’язку із вкрай малою пропускною спроможністю дороги в районі Яремче-Микуличин-Татарів-Паляниця («Буковель»), особливо у пік гірськолижного сезону взимку, необхідно розпочинати частково розширювати, а місцями будувати нові, додаткові дороги. А також прокладати нові потужні високовольтні електромережі у гірські райони, в зв’язку із критичним дефіцитом вільних потужностей, для зростаючих потреб розвитку туризму, як вітчизняний компенсатор катастрофічного зростання вартості на природній газ російського видобутку. В горах страшний дефіцит наявної вільної електроенергії! А це сильно гальмує, а подекуди і унеможливлює розвиток потужної туристичної інфраструктури», зазначив голова фракції «Батьківщина» в обласній раді Юрій Романюк.

  «Все це потребує присутності відповідного державницького стратегічного мислення і усвідомлення першочергових нагальних інфраструктурних потреб Прикарпаття, першими особами держави», резюмував Юрій Романюк.

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150