Єпископ Івано-Франківський Володимир (Війтишин): «Особливістю нашої єпархії – це наші люди».

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Що означає стати митрополитом та як вбачається розвиток Івано-Франківської митрополії, розповів сам майбутній (не забаром) митрополит.

  -Преосвященний Владико, що для Вас означає стати митрополитом?

  -Особисто для мене це – більше служіння, більше відповідальності, більше праці.

  Що саме Ви плануєте робити? Які завдання ставите перед собою?

  -Утворення Івано-Франківської митрополії – це для нас найперше велика відповідальність і також велика радість. Минуло вже понад 125 років з того часу, як Станіславів став єпархіальним центром. Утворення митрополій – це великою мірою заслуга владик, які жертвенно працювали на теренах нашої Єпархії, піклуючись народом Божим, який їм був довірений, а особливо хочу наголосити на іменах Владик часу переслідування нашої Церкви: Софрона Дмитерка, Павла Василика, які провадили Єпархію в час підпілля, а після легалізації Церкви ініціювали створення на Івано-Франківщині другої, Коломийсько-Чернівецької єпархії. Не можу згадати плідну працю Владики Софрона Мудрого, який довший час був для нас голосом Ватиканського радіо, а в подальшому працював над розбудовою єпархіальних структур Івано-Франківської єпархії. Нас чекає багато праці, але найперше потрібно відповідно все юридично зареєструвати, а вже потім працювати в окремах ділянках.

  Якою буде особливість Вашої митрополії?

  -Особливістю митрополії – є люди, які в ній проживають, вони мають свої особливі етнічні походження. В нас є власні звичаї, обряди, святкування, оздоба та розпис храмів. Особливо звертаємо увагу на нашу молодь, її кетехизацію та її особливу місію в церкві. Тому ще більше наполягатимемо, щоб у кожній парафії нашої митрополії проводились катехизації і різнобічна праця з молоддю та продовження розвитку і удосконалення катехитичних шкіл при парафіях. Наша особливість не у юридичних аспектах, а у всій красі нашого щоденного церковного та суспільного життя.

  -Чи будуть в рамках митрополії утворюватись якісь нові єпархії ?

  -Думаю, що так, ми маємо велику кількість наших вірних. Тільки у самій Івано-Франківській єпархії маємо: 603999 – вірних, 21 протопресвітеріат, 369 парафій, близько 450 священиків. У Коломийсько-Чернівецькій єпархії маємо: 239000 вірних, 20 протопресвітеріатів, 281 парафію, 236 священиків.

  Які у Вашій митрополії є потужні осередки , що можуть перерости у центри нових єпархій?

  -Ми розвиваємося і будемо розвиватися. Від часу підпілля пройшло 20 років і структура нашої Церкви суттєво розвинулась. Рішення про утворення нових єпархій приймає цілий Синод єпископів нашої Церкви. Наша митрополія має розвиватися разом із тим як розвивається ціла наша Церква.

  Чи з’явиться у Вашій митрополії ще один єпископ?

  А чому один? Ми, наприклад, шукаємо відповідних кандидатів, які могли б у цьому не легкому служінні посвятити себе Церкві для служіння Богові і людям. Єпископом стане той, за кого проголосує Синод Єпископів нашої Церкви.

  Розкажіть про нові можливості і труднощі пов’язані з утворенням митрополій.

  -Зараз ми є на етапі встановлення. На це питання зможу відповісти тільки з відстані часу. Це подібно до того, коли хтось готується до весілля: він приготовляє свято, будівлю, себе, родину, скликає гостей, а вже через деякий час після свята він може сказати як проживає новостворена сім’ я. Сьогодні важко говорити про те над чим ще потрібно працювати.
  Водночас, скажу, що наші вірні не завжди мали можливість бачити Главу нашої Церкви, але тепер вони частіше зможуть бачити митрополита, який має обов’язок служити для всієї митрополії та її розвитку.

  п. Тетяна Шпайхер, для видання "НАШ СОБОР".

  (Visited 26 times, 1 visits today)
 • 180x150