Олександр Сич: Українська національна революція є перманентною

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Виступаючи із доповіддю «Перманентна національна революція: сучасний дискурс українського націоналізму» на Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю «Національна революція: загальноєвропейська традиція та український контекст», голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич відзначив, що загострення суперечностей в сучасному українському суспільстві закономірно збуджує революційні настрої.

  Олександр Сич зазначив, що в ідеології та програмних документах українського націоналізму питання національної революції завжди займало одне із центральних місць. Революція завжди розглядалася як основний засіб досягнення мети – повновладдя української нації на своїй землі. Найоптимальнішим варіантом здійснення цього вбачалася держава.

  «Новітня українська революція має постійно триваючий характер. І в цьому є глибока логіка. Адже якщо в сутності своїй кожна національна революція є докорінною і системною зміною існуючого в суспільстві ладу, то така зміна не може відбутися одномоментно. А тому сучасна українська революція, як докорінна і системна постсовєтського українського суспільства, – це тривалий у часі і болісний та неоднозначний за своїм змістом процес», – зауважив Оександр Сич.

  Українська національна революція є перманентною і отримає своє повноцінне завершення із досягненням української національної ідеї – повновладдя нації на власній землі – зазначають постанови ХІІ ВЗ ОУН (р).

  На думку голови обласної ради, таке визначення цілком вписується в систему спадкоємності традиційного та модерного українського націоналізму. Ідея перманентної революції була популярною серед українських націоналістів 20-30-х років ХХ століття. Сьогодні, у мовах ХХІ століття, вона знову віднайшла своє застосування й цілком надається для характеристики того перехідного періоду розвитку українського суспільства, на етапі якого формуються не тільки основи демократичної, соціальної, правової, але й національної Української держави.
   

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150