Тарас Шевченко: розбишака, ексгібіціоніст і гетьман України

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Поет став легендою ще змалку, після того як побив свого вчителя. В студентські роки Шевченко любив погуляти. Свій випуск з Академії мистецтв у Петербурзі поет святкував аж два місяці поспіль. Але кар’єру художника йому зіпсували його голі портрети цариці.

  Тарас набив свого вчителя

  Іменем Тараса Шевченка діти лякали своїх вчителів, які в ті часи не рідко практикували виховання розуму лозиною.

  Тараса теж нагодували березовою кашею. Однак невдовзі Шевченко помстився, зв’язавши п’яного вчителя. Хлопець бив лозиною свого кривдника, доки не втомився.

  "Раз якось учитель був дуже злий і пересік більшу половину школярів. Доправляючи штани, старший з учнів Крицький промовив: "Ех, нема на тебе Тараса!" – згадував брат письменника Микита.

  Шевченко намалював перше українське графіті

  Маючи талант і бажання малювати, Тарас Грушівський, як його називали інші хлопці в Моринцях, пообмальовував усі хати, тини і двері в селі. Щоправда, замість балончика з фарбою у поета була крейда і вугілля.

  Голі портрети митця зруйнували його кар’єру художника

  Як і всі художники, Тарас Григорович не оминув і зображення оголеної натури. Зокрема, він малював голим себе самого. У 1848 році поет намалював себе без одягу з усіма анатомічними особливостями під час Аральської екпедиції.

  Іншим разом вже на засланні своїм голим зображенням він проілюстрував своє життя.

  "Одна графиня питала Тараса, як він в тюрмі живе. А він намалював себе голим разом з солдатом і дописав: "як бачте, так і живу", – згадувала коханка поета Ликерія Яковлева.

  За словами Ликерії, Шевченко розповідав їй, що в Сибір його відправили через еротичні портрети цариці Катерини, а не через роги на портреті одного з міністрів.

  Тарас Григорович збирався стати гетьманом України

  Чоловік сестри Шевченка, Ворфоломій, довго листувався з письменником. Однак, якось поет перестав відповідати. Як з’ясувалося, його відправили на заслання до Азії, однак за що, родині не пояснили.

  "Все те, що говорилося шляхтою, зводилося на те, що Тарас хотів гетьманувати. Були й такі, що говорили: "Коли б Шевченкові вдалося зробитися гетьманом, то, певно б, тоді і Польща воскресла", – писав у спогадах Ворфоломій.

  Сьогодні Тарас Шевченко є одним з письменників, яким найбільше в світі присвячено пам’ятників. По всій земній кулі встановлено 1100 монументів Шевченка. 

  Лесь Димань, tochka.net

  (Visited 35 times, 1 visits today)
 • 180x150