Петро Мехед: “Наступний етап мобілізації буде якіснішим від попереднього”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Заступник Міністра оборони, керівник апарату Петро Мехед прибув до Івано-Франківська із робочим візитом. В ексклюзивному інтерв’ю він розповів журналістові "Стику" про способи вирішення складних питань, з якими до нього звертаються військові, підвів підсумки шостої хвилі мобілізації і висновки на майбутнє.

  – Яка мета Вашого візиту до Івано-Франківська?

  – Міністерство оборони протягом останніх півтора роки є відкритою державною структурою, яка налагоджує комунікацію з громадськістю. Основне завдання наших служб – допомогти громадянам у питаннях, пов’язаних зі збройними силами, починаючи від забезпеченості житлом, закінчуючи соціальними гарантіями військовослужбовців, які зараз приймають участь в антитерористичній операції. Ще однією метою моєї поїздки є зустріч із керівництвом як обласних державних адміністрацій, так і місцевих громад. Ми прагнемо знайти спільні шляхи вирішення складних питань, які іноді не вирішуються на місцевому рівні. Люди часто звинувачують Уряд у тому, що чиновники не завжди переймаються ситуацією в регіонах. Також під час візиту відбувається ознайомлення з гарнізонами, які розміщені в західному регіоні країни, їхнім забезпеченням починаючи від побутових умов і до заходів бойової підготовки.

  – Які області встигли відвідати до візиту в Івано-Франківськ?

  – 1 вересня ми побували в Новоград-Волинському. Там відвідали дві школи, куди пішли навчатися сини загиблих в АТО. Поспілкувалися з педагогічними колективами, родинами, дітям вручили подарунки від Міністерства оборони. Пізніше були в Рівному, Луцьку, у Львові, сьогодні приїхали до Івано-Франківська. Цього тижня ми відвідали уже чотири області, завтра будемо працювати у Чернівцях.

  – З якими питаннями до Вас найчастіше звертаються військові?

  – Здебільшого це питання оформлення статусу учасника бойових дій, виплати компенсацій після отримання поранення, збереження пільг сім’ям загиблих військовослужбовців, питання житлово-комунального характеру, забезпечення житлом або переобладнання гуртожитків. А загалом питань багато і вони дуже різні.

  – Який стан справ за підсумками шостої хвилі мобілізації в країні загалом і на Прикарпатті зокрема?

  – Чергова хвиля мобілізації завершилась. Наскільки успішною вона була, судити не мені, але нас наразі більше хвилює питання якості призовників, ніж їхньої кількості. Неодноразово був присутній на нарадах і можу запевнити, що завдання, поставлені на цю хвилю мобілізації, виконані, зроблені певні висновки на майбутнє. Буде посилено роботу по залученню колишніх військовослужбовців, тих, хто повернувся з зони АТО для проходження служби. Тому якщо буде наступний етап, то він буде якіснішим від попереднього.

   

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150