Петро Мехед: “Наступний етап мобілізації буде якіснішим від попереднього”

Опубліковано:

Заступник Міністра оборони, керівник апарату Петро Мехед прибув до Івано-Франківська із робочим візитом. В ексклюзивному інтерв’ю він розповів журналістові "Стику" про способи вирішення складних питань, з якими до нього звертаються військові, підвів підсумки шостої хвилі мобілізації і висновки на майбутнє.

– Яка мета Вашого візиту до Івано-Франківська?

– Міністерство оборони протягом останніх півтора роки є відкритою державною структурою, яка налагоджує комунікацію з громадськістю. Основне завдання наших служб – допомогти громадянам у питаннях, пов’язаних зі збройними силами, починаючи від забезпеченості житлом, закінчуючи соціальними гарантіями військовослужбовців, які зараз приймають участь в антитерористичній операції. Ще однією метою моєї поїздки є зустріч із керівництвом як обласних державних адміністрацій, так і місцевих громад. Ми прагнемо знайти спільні шляхи вирішення складних питань, які іноді не вирішуються на місцевому рівні. Люди часто звинувачують Уряд у тому, що чиновники не завжди переймаються ситуацією в регіонах. Також під час візиту відбувається ознайомлення з гарнізонами, які розміщені в західному регіоні країни, їхнім забезпеченням починаючи від побутових умов і до заходів бойової підготовки.

– Які області встигли відвідати до візиту в Івано-Франківськ?

– 1 вересня ми побували в Новоград-Волинському. Там відвідали дві школи, куди пішли навчатися сини загиблих в АТО. Поспілкувалися з педагогічними колективами, родинами, дітям вручили подарунки від Міністерства оборони. Пізніше були в Рівному, Луцьку, у Львові, сьогодні приїхали до Івано-Франківська. Цього тижня ми відвідали уже чотири області, завтра будемо працювати у Чернівцях.

– З якими питаннями до Вас найчастіше звертаються військові?

– Здебільшого це питання оформлення статусу учасника бойових дій, виплати компенсацій після отримання поранення, збереження пільг сім’ям загиблих військовослужбовців, питання житлово-комунального характеру, забезпечення житлом або переобладнання гуртожитків. А загалом питань багато і вони дуже різні.

– Який стан справ за підсумками шостої хвилі мобілізації в країні загалом і на Прикарпатті зокрема?

– Чергова хвиля мобілізації завершилась. Наскільки успішною вона була, судити не мені, але нас наразі більше хвилює питання якості призовників, ніж їхньої кількості. Неодноразово був присутній на нарадах і можу запевнити, що завдання, поставлені на цю хвилю мобілізації, виконані, зроблені певні висновки на майбутнє. Буде посилено роботу по залученню колишніх військовослужбовців, тих, хто повернувся з зони АТО для проходження служби. Тому якщо буде наступний етап, то він буде якіснішим від попереднього.

 

Блоги

Мирон Дмитрик

Переверніть вже того човна до бісової матері!

Коли я чую "Не розхитуйте човен" чи "Не діліть українців" як

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ:

mm
Ольга Деркачова

М’ятний чай

- Нащо ж ти ставиш горнятко на стіл? – вдавано сердито

mm
Ольга Деркачова

СТРАХ