Петро Мехед: “Наступний етап мобілізації буде якіснішим від попереднього”

Опубліковано:

Заступник Міністра оборони, керівник апарату Петро Мехед прибув до Івано-Франківська із робочим візитом. В ексклюзивному інтерв’ю він розповів журналістові "Стику" про способи вирішення складних питань, з якими до нього звертаються військові, підвів підсумки шостої хвилі мобілізації і висновки на майбутнє.

– Яка мета Вашого візиту до Івано-Франківська?

– Міністерство оборони протягом останніх півтора роки є відкритою державною структурою, яка налагоджує комунікацію з громадськістю. Основне завдання наших служб – допомогти громадянам у питаннях, пов’язаних зі збройними силами, починаючи від забезпеченості житлом, закінчуючи соціальними гарантіями військовослужбовців, які зараз приймають участь в антитерористичній операції. Ще однією метою моєї поїздки є зустріч із керівництвом як обласних державних адміністрацій, так і місцевих громад. Ми прагнемо знайти спільні шляхи вирішення складних питань, які іноді не вирішуються на місцевому рівні. Люди часто звинувачують Уряд у тому, що чиновники не завжди переймаються ситуацією в регіонах. Також під час візиту відбувається ознайомлення з гарнізонами, які розміщені в західному регіоні країни, їхнім забезпеченням починаючи від побутових умов і до заходів бойової підготовки.

– Які області встигли відвідати до візиту в Івано-Франківськ?

– 1 вересня ми побували в Новоград-Волинському. Там відвідали дві школи, куди пішли навчатися сини загиблих в АТО. Поспілкувалися з педагогічними колективами, родинами, дітям вручили подарунки від Міністерства оборони. Пізніше були в Рівному, Луцьку, у Львові, сьогодні приїхали до Івано-Франківська. Цього тижня ми відвідали уже чотири області, завтра будемо працювати у Чернівцях.

– З якими питаннями до Вас найчастіше звертаються військові?

– Здебільшого це питання оформлення статусу учасника бойових дій, виплати компенсацій після отримання поранення, збереження пільг сім’ям загиблих військовослужбовців, питання житлово-комунального характеру, забезпечення житлом або переобладнання гуртожитків. А загалом питань багато і вони дуже різні.

– Який стан справ за підсумками шостої хвилі мобілізації в країні загалом і на Прикарпатті зокрема?

– Чергова хвиля мобілізації завершилась. Наскільки успішною вона була, судити не мені, але нас наразі більше хвилює питання якості призовників, ніж їхньої кількості. Неодноразово був присутній на нарадах і можу запевнити, що завдання, поставлені на цю хвилю мобілізації, виконані, зроблені певні висновки на майбутнє. Буде посилено роботу по залученню колишніх військовослужбовців, тих, хто повернувся з зони АТО для проходження служби. Тому якщо буде наступний етап, то він буде якіснішим від попереднього.

 

Блоги

mm
Андрій Карманський

Матч-реванш? Кілька слів про вибори в ОВО№85.

17 липня 2016 року в семи виборчих округах відбудуться проміжні

mm
Андрій Карманський

Українській помісній церкві бути? Або чого добився Кирило?

Після зустрічі Папи Франциска та Московського Патріарха

mm
Андрій Карманський

Заступник мера – депутат?

Як кажуть юристи: «Рішення суду не коментують, а виконують, або

mm
Ольга Деркачова

БОЛЬОВІ ТОЧКИ

Одна моя знайома запропонувала дещо збочену розвагу. Сідаєте в

mm
Андрій Карманський

Знищення місцевого самоврядування триває

Верховна Рада прийняла черговий «геніально-популістський»

mm
Ольга Деркачова

Буває і таке…

Ольга Нижник. Цього не може бути!.. – Івано-Франківськ: