У Коломиї побачила світ нова книжка лауреата Шевченківської премії Михайла Андрусяка про міжвоєнний період у Галичині

 • 180x150
 • Опубліковано:

  До читачів нарешті дійшла дуже вартісна книжка лауреата Шевченківської премії, коломийця Михайла Андрусяка “Дух і кров” (Коломия: Вік, 2016. — 400 с.).

  Ця документально-художня повість продовжує цикл “Народжені для безсмертя”, пише Дзеркало Коломиї.

  В основу книжки лягли невідомі секретні матеріали польської поліції та інших спецслужб 1920-х — 1930-х років та розповіді останнього керівника українського національно-визвольного руху Василя Кука, а також спогади учасників українського підпілля і газетні матеріали.

  Відомий письменник відкриває перед читачами широку панораму міжвоєнного періоду в Галичині, нагадує про трагічне й героїчне, адже події 1920-х — 1930-х призабулися, оскільки їх затьмарила Друга світова війна і повоєнне лихоліття.

  А панування другої Польщі відзначалося боротьбою проти українців Галичини на всіх фронтах, що викликало не лише обурення галичан, але й одчайдушні акції помсти.

  Автор передмови С. Холмщак пише: “Хтось з мудрих поляків недавно сказав, що поляки своїм неправильним ставленням відштовхнули від себе українців, зробили з них найбільших ворогів, хоч мало бути все інакше… Прикро, коли гарні початки наших нових сусідських взаємин, що набуті за часи незалежності України, нерозважливі польські політики перекреслюють своїми постановами”.

  Шанувальники нашого минулого прочитають у книжці М. Андрусяка “Дух і кров” забуті вражаючи факти з історії 1920-х — 1930-х.

  Видання збагачене фотографіями. Наклад — 500 примірників.

  Нову Андрусякову книжку (разом з ще одною його книжкою “Таємний лещетар”) вже визнали кращою книжкою 2016 року на Івано-Франківщині. Її можна придбати в книгарнях.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *