Надмогильну плиту з поховання колишнього бургомістра Станіславова знайшли у кюветі за містом

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На реліквію натрапив викладач ПНУ Віталій Надурак під час прогулянки в лісі поблизу села Рибне.

  “Натрапив на несподівану знахідку: якщо я не помиляюсь, то це надмогильна плита з могили колишнього бургомістра нашого міста Артура Німгіна. Лежала в кюветі біля дороги. Знайти її можна наступним чином: їдемо від Франківська дорогою до Калуша, повертаємо до автобазару, минувши автобазар, за 300 метрів праворуч у кюветі знаходимо дві гранітні плити. Не знаю, як вони там опинились, але, гадаю, що наш бургомістр заслуговує кращої пам’яті”, – описав Віталій Надурак.

  Франківець звернувся з повідомленням про знахідку до міського голови Франківська Руслана Марцінківа та депутата обласної ради Ігоря Дебенка, пише СТИК з посиланням на КУРС.

  “Всім, хто стурбований долею моєї вчорашньої знахідки – надмогильної плити з могили колишнього бургомістра нашого міста Артура Німгіна, – можу повідомити приємні новини. Завдяки швидкій реакції Ігор Дебенко та Руслан Марцінків сьогодні я був біля знахідки з керівником міської ритуальної служби. До кінця дня мала під’їхати спеціальна техніка і забрати її. Бургомістр може спочивати з миром, його пам’яті буде віддано належну шану”, – розповів Надурак.

  Як повідомив начальник КП “Міська ритуальна служба” Андрій Хруник, наразі подальша долю плити ще не визначена.

  “Вчора по обіді ми забрали цю знахідку. Завезли на свою територію, оформили зберігання. На сьогодні ще не вирішили, що з нею буде далі. Будемо узгоджувати це з міською владою”, – уточнив Андрій Хруник.

  Довідково: У березні 1896 року бургомістром Станиславова обрали доктора права Артура Німгіна (1856–1933) – це перший та єдиний в історії голова міста єврейської національності. Цю посаду обіймав понад 20 років (1896–1919 рр). Помер Німгін 26 листопада 1933 року та був похований на старому єврейському цвинтарі. На тому місці потім збудували кінотеатр “Космос”.

  Артур Німгін

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150