Порошенко призначив довічні іменні стипендії трьом прикарпатцям

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Указом Президента України від 18 травня 2018 року №133/2018 тридцяти п’ятьом громадянам Україні, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, призначили довічні державні іменні стипендії.

  Серед стипендіатів і троє мешканців Івано-Франківщини: Курилик Богдан Іванович, Романюк Іван Михайлович та Юрцуняк Ярослав Іванович, пише СТИК.

  Як вдалось з’ясувати, Богдан Курилик – зі Снятинщини, член Братства ОУН-УПА. Іван Романюк – член ОУН з 1944 р., почесний громадянин міста Городенка. Ярослав Юрцуняк – член Івано-Франківської міської організації політичних в’язнів і репресованих, політв’язня, ветерана бойових дій. Всі троє були засуджені радянською владою до тривалих строків ув’язнення і заслання. На їх долю випали табори Колими, Магадану та ін.

  Довідка СТИК:

  Довічні державні іменні стипендії призначаються Президентом за поданням Кабінету Міністрів громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність у колишньому СРСР та яких було ув’язнено, заслано, вислано, виключено з творчих спілок, навчальних закладів, у зв’язку з чим вони не здобули відповідної освіти, не мали можливості продовжувати наукову або іншу творчу діяльність, брати участь у громадській роботі.

  Довічні державні іменні стипендії виплачуються щомісячно в розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від одержуваної заробітної плати, пенсії або грошового утримання.

   

  (Visited 867 times, 1 visits today)
 • 180x150