Нардеп-мільйонер лобіює в парламенті тернопільський аграрних баронів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Один з найменш помітніших депутатів Верховної Ради з Тернопільщини безперечно є Микола Люшняк з фракції «БПП-Солідарність». Але хто обізнаний з методами його роботи, той підтвердить, що свою нішу в парламенті він добре знає, адже вже тривалий час являється виразником інтересів тернопільських агробаронів на всіх рівнях владипише Стик з посиланням на Репортер.

  У 2012 році Микола Люшняк під брендом партії Віталія Кличка «УДАР» прийшов до фінішу парламентської кампанії по мажоритарному округу №166 з центром в Теребовлі лише третім. Але через два роки відсвяткував перемогу, представляючи партію президента «БПП-Солідарність». Тоді він обійшов на 10 тисяч голосів виборців чинного на той час парламентарія і ще одного представника аграрного бізнесу Михайла Апостола, який поміняв БЮТ на партію Яценюка «Народний фронт»).

  На момент перевиборів 2014-го Люшняк був гендиректором агрофірми «Золотники Агро», яку сам же і заснував. Тепер сімейна власність записана переважно на дружину Ольгу, якій крім об’єктів нерухомості належить 91% акцій компанії «Галич Агро-Стек» (займається оптовою торгівлею пестицидами і агрохімікатами сільгоспвиробникам, насінням сільськогосподарських і технічних культур і продажем продукції сільськогосподарського виробництва, надає агрономічні консультації фермерам і агрономів господарств), 60% в ТОВ «Тернопільсортнасіннєовоч» і 100% в фермерському господарстві «Синевір».

  Важливо й те, що спирається Люшняк в своїй діяльності на іншого великого тернопільського агромагната – керівника товариства «Бучачагроххлібпром» Петра Гадза, який офіційно значився у нардепа помічником-консультантом. У 2004-му глава наглядової ради ТОВ «Бучачагрохлібпром» був довіреною особою кандидата Януковича на президентських виборах в одному з округів Тернопільщини, в 2012 р тодішній президент нагородив його званням Героя України. Тепер Гадз – депутат облради від БПП і керівник постійної комісії облради з питань охорони навколишнього середовища і природокористування.

  Микола Люшняк був один з тих, хто допомагав Петру Гадзу «повирішувати» питання з тернопільськими прокурорами, які нещодавно звинуватили того в незаконному заволодіннями землями навчального закладу.

  (Visited 87 times, 1 visits today)
 • 180x150