Екс-нардеп звинуватила голову Калуської райради у марнотратстві, численних службових зловживаннях та провалі медреформи

 • 180x150
 • Опубліковано:
  На Калущині розгорілася серйозна боротьба за посаду голови Новицької ОТГ. Серед кандидатів – досвідчені політичні «бійці», зокрема голова районної ради та досить «мускулисті» опоненти.
  Результат пошуку зображень за запитом "Екс-нардеп звинуватила голову Калуської райради у марнотратстві, численних службових зловживаннях та провалі Медичної реформи"
  В агітаційну роботу включається РДА, а спічі екс-народного депутата зводять і без того не надто високі шанси одного з кандидатів практично нанівець. Але поки кандидати вправляються у красномовстві та «засівають» голови виборців обіцянками, громада відверто ділиться на два табори.

  Новицька ОТГ, нагадаємо, стане однією з чотирьох громад на Прикарпатті, де 23 грудня відбудуться перші вибори. Обрати мають голову громади та депутатський корпус. Увійти до Новицької ОТГ вирішили чотири сільські ради, що охоплюють села Новиця, Зелений Яр, Старий та Середній Угринови, Добровляни, Підмихайля і Бережниця. За кількістю населення (до 11 тис. мешканців) ця громада буде приблизно такою ж, як Верхнянська, що об’єдналася ще в 2015 році; за площею – трохи менша, адже нараховує приблизно 82 кв. км, а Верхнянська ОТГ має понад 140 кв. км. Нинішні сільські голови до 2020 року залишаться на посаді старост, а тому жоден із них не балотується. Серед кандидатів, проте, є колишній сільський голова, очільник Калуської райради, депутат облради трьох скликань та двоє політиків без відповідного досвіду та багажу. Знайомство з ними відбулося у неділю в Підмихайлі та Бережниці, пише СТИК з посиланням на ГК.

  Наймолодший кандидат на голову ОТГ (справа)

  П’ятеро на вибір

  Вибори в ОТГ – справа важлива. А тому подивитися на кандидатів та послухати їхні програми у Підмихайлі зійшлося чимало мешканців. До народного дому, де відбувалася зустріч, приїхала і верхівка Калуської РДА, відомі у місті політики та активісти. Одні – щоб відверто підтримати «свого» претендента, інші – щоб тихо посидіти в залі. Утім, мешканців села це хвилювало найменше. Кожного кандидата люди вислухали дуже уважно і до кожного мали запитання.

  Загалом із п’яти кандидатур на голову Новицької ОТГ четверо – самовисуванці. І саме з тих сіл, що об’єднуються. Це Василь Головчак (с. Новиця), Ігор Кубрак (с. Підмихайля), Микола Михайлюк (с. Новиця) та Михайло Перегінець (с. Добровляни). Ще один кандидат,  голова райради Михайло Срібняк – із села Грабівка, яке можна віднести до цього ж «куща», але яке наразі залишається поза ОТГ. Срібняка у Підмихайлі сприймають все ж як чужинця, через що наразі й не надто активно підтримують. Балотується він від пропрезидентської партії  БПП «Солідарність», але при цьому заявляє, що не покидав членство у Конгресі українських націоналістів. Більшості кандидатів на голову громади – за 50. На противагу їм виступає лише Михайло Перегінець, якому 32 роки і це його перші вибори.

  Програми кандидатів – досить загальні. Щоправда, на їх представлення було відведено всього по 5-10 хвилин, ще стільки ж – на обговорення. Йшлося в основному про природні багатства і ресурси громади, обіцяли шукати інвесторів і розвивати місцевий бізнес, напрацьовувати стратегію розвитку громади тощо. Дуже обережно говорили про освіту та медицину, обіцяючи, зокрема, не спішити із скороченнями та закриттям відповідних закладів. Були і більш конкретні обіцянки. Василь Головчак, до прикладу, який тричі був депутатом облради, працював в облуправлінні екології, а нині займається вирощуванням яблук у рідному селі, переконаний, що для успішного розвитку ОТГ потрібно буде, серед іншого, залучати і кошти заробітчан із цих сіл. «Вони мають повірити у свою землю, у свою справу і приїжджати сюди не тільки, щоб вкладати кошти у гарні муровані паркани, а і в спільну справу якусь», – наголосив кандидат.

  Його опонент Микола Михайлюк вважає, що головна інвестиція – це прозоре використання коштів громади. «У мене немає захмарних ідей та нездійсненних мрій. Будемо працювати відкрито і чесно, – запевнив він, а за кілька хвилин додав: – Я думаю, що реально запустити автобусну лінію «Бережниця – Угринів», щоб люди могли без проблем дістатися до центру громади. Цей автобус має бути пільговим, безкоштовним». Михайлюк не має політичного досвіду, він – токар за фахом, тривалий час працював водієм, кілька років займався підприємництвом, а згодом заробляв для потреб сім’ї у США.

  Лебедина пісня голови райради

  Найбільш очевидним на сьогодні здається протистояння Михайла Перегінця та Михайла Срібняка. Їхні слова часом відверто були адресовані один одному. 32-річний бізнесмен, який і в АТО воював, і в Калуській міськраді працює, акцентував: «Нині кожна громада і кожна родина страждає від старої системи влади, яка просякнута корупцією, кумівством. Така влада буде працювати за звичною для себе моделлю… Нині чимало чиновників розглядають бюджет, як подарований гаманець. Я готовий ламати цю систему, створювати доступну для людей і прозору систему влади… Нас, молодих і активних, – багато. Ми вміємо і знаємо, як треба працювати. Дайте нам змогу це зробити, а самі відпочиньте вже, з онуками побудьте».

  «Я слухав цю молоду людину. Він ще не вміє добре говорити перед публікою, але  навчиться. То все приходить з досвідом. Я би таких людей хотів бачити у своїй команді», – реагував згодом Михайло Срібняк, підкреслюючи, що молоді ще потрібно повчитися, перш ніж братися за управління об’єднаною громадою. Власне, він був єдиним з кандидатів, хто відверто сказав, кого бачить у своїй майбутній команді: «Якщо я стану головою ОТГ, то вже у січні нам потрібно буде зробити дуже багато, а тому команда мусить бути. Першим заступником я бачу в себе молодого і перспективного хлопця, який нині виконує обов’язки сільського голови у Новиці. Йому ще потрібно повчитися, а для мене це – лебедина пісня. Адже мені залишилося два роки до пенсії. Заступником у мене буде й Ігор Пробоїв (нині директор ДС «Калуське міське телебачення» – авт.), який був начальником відділу культури, заступником голови РДА. Це та людина, яка має необхідний досвід». У команді Срібняка – і кілька депутатів райради.

  Виступ Михайла Срібняка загалом став найбільш дискусійним. Підвищеного тону розмові додала Ольга Сікора – екс-нардеп і чинний депутат райради. «У вас є кандидат від влади. Але ця наша влада вбирає вишиту сорочку, їде до пам’ятника Бандері, кричить «Слава Україні!» і краде гроші з бюджету», – наголосила вона. Згодом Сікора озвучила ще кілька красномовних цифр щодо захмарних витрат райради на пальне та квіти, заявила про провал у сфері медичної реформи і, зрештою, зачепила найболючіше саме для підмихайлян: «Ви, Михайле Михайловичу, завалили цю громаду з центром у Підмихайлі. То ваша робота, бо ця громада могла відбутися…»

  «Здали нас з потрухами»

  Найменш дискусійним був виступ колишнього сільського голови Підмихайля Ігоря Кубрака. Він також брав участь у війні на сході України, на фронт пішов добровольцем. До цього 28 років пропрацював учителем. Потенційні виборці про свого односельця, очевидно, знають достатньо для того, щоб вже зараз визначитись, підтримають його чи ні, а тому з зали до нього линули не так запитання, як поради.

  Щодо настроїв мешканців села, то об’єднанню в ОТГ чимало з них відверто не раді. «Здали нас з потрухами», – чулося кілька разів під час двогодинної зустрічі з кандидатами. Тамтешні люди до останнього сподівалися, що центр громади буде в їхньому населеному пункті, а тому на Новицю притаїли деяку образу.

  «Ми вже в Новиці раз були, за колгоспу. Знаємо, як нам добре було. Най би були пішли по людях та спитали, чи хочемо ми в ту громаду», – зазначив один з присутніх чоловіків. Жінка із залу додала: «Ми маємо прекрасного сільського голову, який дуже багато зробив за короткий час. Але в кінцевому результаті він нас здав. Уже як не могли ті села увійти до Підмихайлівської ОТГ, то чого було так спішити? Було зачекати ще!»

  У коментарі «ГК» голова Підмихайлівської сільради Богдан Мазур зазначив, що центром громади однаково могли стати як Новиця, так і Підмихайля. Але поки йшли дискусії, громада втрачала ресурси. Утім, нині це не ключове питання. «Ми плануємо відкрити Центр надання адміністративних послуг у Добровлянах. Це село, через яке однаково їдуть мешканці і Підмихайля, і Новиці чи Угриновів. Тобто так буде зручно всім. А село має більш важливі проблеми, на вирішення яких нам потрібні чималі кошти. Дороги – це найперше. У нас є проблеми з водою (у школі води немає), освітлення треба робити, очисні оновлювати… На все це потрібні гроші. Якби ми були об’єдналися в 2015 році, то мали б вже додаткових понад 20 млн. гривень. Верхнянська ОТГ саме стільки за цей час отримала інфраструктурної субвенції», – розповів Мазур.

  Нинішній голова сільської ради Богдан Мазур

  Зустріч громади з кандидатами у Підмихайлі тривала майже три години. До слова запрошували і священика, і сільського голову, і очільника Калуської РДА. Останній, щоправда, відкрито не агітував, а намагався пояснити важливість об’єднання, багато говорив про свої перші кроки на посаді, яку посів лише місяць тому, обіцяв сприяти в добудові амбулаторії тощо.

  Далі публічне представлення кандидатів на посаду голови Новицької ОТГ провели у Бережниці. Такі ж зустрічі найближчим часом плануються і в інших селах об’єднаної громади.

  Тетяна КІНДЮХ

  (Visited 68 times, 1 visits today)
 • 180x150