Вибори 2010: крапка у Калуші

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Минулої неділі на трьох округах у Калуші відбулися проміжні вибори депутатів до міської ради. Попри те, що на кожному окрузі було по 6-8 доволі сильних та політично різних кандидатів, усюди перемогли представники Народного руху України. Перевага “рухівців” на різних округах — різна: від 6-ти до 133-х голосів. Конкуренти переможців вітають. Водночас, незадоволені “брудною” кампанією іншої політичної сили — ВО “Свобода”.
   

  Якщо після основних виборів, які відбулися восени минулого року, побачити другу інавгурацію міського голови Ігоря Насалика та повний склад новообраних депутатів міської ради зібрався вщент заповнений зал глядачів, то результати проміжних виборів оголошували у більш буденній атмосфері. Привід для свята був лише у фракції НРУ, яка, завдяки підтримці калушан, "виросла" до восьми членів. Отож, "рухівці", традиційно для свята, прийшли у вишиванках.

  Нагадаємо, що згідно з законодавством, заступники міського голови та керуючий справами не можуть одночасно бути і депутатами міської ради. Тому Галина Романко, Руслана Вайда та Наталія Бабій були змушені скласти депутатські повноваження. Відтак, на округах, у яких вони перемогли як мажоритарники, були призначені додаткові вибори.

  За три місця у міській раді загалом змагався 21 кандидат. Своїх людей виставили Українська партія, Народний рух України, "Наша Україна", всеукраїнські об’єднання "Свобода" та "Батьківщина", а також — "Фронт змін", Конгрес українських націоналістів, Комуністична партія та "Пора". Із партій, які представлені у міській раді, але не претендували на додаткові місця, — Партія регіонів.

  Згідно з протоколами Калуської міської виборчої комісії, на виборчому окрузі №17007 (ПК "Мінерал") перемогла директор ПК "Мінерал", член НРУ Алла Терещенко, яка свого найближчого конкурента — представника "Фронту змін", двічі депутата міської ради попередніх скликань Богдана Кучму, обійшла на 58 голосів (кандидати набрали 165 і 107 голосів відповідно. — Авт.). 

  Трохи менш переконливою перемогою завдячує калушанам директор ЗОШ №7, депутат міської ради трьох попередніх скликань, член НРУ Володимир Кіндрат, який переміг на виборчому окрузі №17018 (спорткомплекс ДЮСШ "Сокіл"). Із перевагою у 6 голосів він обійшов своїх найближчих суперників — працівника ТОВ "Карпатнафтохім", "свободівця" Богдана Білецького, за якого проголосували 211 виборців, та підприємця, екс-депутата обласної ради, члена УП Миколу Полицького, якого підтримали 195 калушан.

  Натомість, найбільш переконливою стала перемога ще одного директора школи — ЗОШ №11, "рухівця" Івана Ляховича, який із результатом у 230 голосів переміг на виборчому окрузі №17012 (гімназія). Його найближчого конкурента — директора "Трубного заводу" Андрія Найду підтримали 97 виборців.

  Загалом, проміжні вибори відбулися тихо і майже непомітно для більшості калушан: ані обліпленого біг-бордами, сіті-лайтами та іншими носіями реклами міста, ні гучного піару чи політичних акцій. Кандидати, здебільшого, обійшлися розкиданням агіток та "походами" у народ, тобто — безпосереднім спілкуванням із виборцями.

  Що ж до калушан, то цього разу участь у виборах узяла рекордно мала кількість людей: у середньому — 26% виборців. Так, на трьох дільницях загалом до списків було включено 6 216 калушан, із яких свій вибір зробили — 1 647 виборців. Для порівняння: на виборах 31 жовтня із 53 494 виборців, унесених до списків, проголосували 27 838 калушан, що у середньому становило 52%.

  Своїми враженнями від проміжних виборів "Вікна" попросили поділитися учасників виборчого процесу. Найперше "секрет" успіху розкрив голова міської організації НРУ Олег Нижник: 

  — Наші кандидати активно працювали на округах. Більше того — ми не брали "випадкових" людей: кожного кандидата на окрузі виборці добре знають. Багато обіцянок "рухівці" — не давали. Фактично, обіцяли одне: працювати для громади. У результаті — калушани нас підтримали. Тож, відтепер наша фракція у міській раді складатиметься з восьми осіб. Це дасть змогу акумулювати і згуртувати роботу для вирішення важливих питань, у тому числі, і конкретних проблем виборців. Хочу подякувати калушанам за підтримку і довіру, а заразом — закликати не бути байдужими і звертатися зі своїми проблемами до депутатів-"рухівців". Скарги та пропозиції будуть основою наших депутатських запитів та звернень до виконавчої влади. 

  Переможці місцевих виборів у жовтні — Українська партія, хоча і не повторила свого феєричного успіху, не розчаровується. Адже троє новообраних депутатів на загальний склад міської ради та політичну більшість кардинально не вплинуть.

  Ігор Насалик, міський голова:

  — Я узагалі не займався виборами, ні як міський голова, ні як голова УП. Переконаний, що на мажоритарних округах люди знають, кого обирати. Їхній вибір — це їхнє законне право. Міська рада поповнилася трьома депутатами. Але, думаю, вони не змінять загальних політичних обрисів ради. Щодо виборів загалом, то деякі політичні партії, зокрема "Свобода", розкидали листівки, на яких я з Януковичем обнімаюся і цілуюся. Водночас, міську раду "свободівці" називають політичним органом. Коментувати зміст таких агіток просто гидко. Хочу наголосити: міська рада на 95% — це не політичний орган, а тяжка робота над забезпеченням духовного і культурного розвитку громадян нашого міста. А загалом вибори засвідчують: демократичні процеси у Калуші є незворотними.

  Олександр Челядин, секретар міської ради, голова міської організації Української партії:

  — Для мене будь-які вибори, як спортивні змагання, скажімо, футбол. Адже результат залежить від багатьох факторів: складу команди, її потенціалу та результатів тренувань, і навіть — морального настрою. Не обходиться і без долі фарту. А ще — є грубі і брудні фоли. Звичайно, ми визнаємо, що недопрацювали. Але, водночас, проти УП використали чимало сумнівних аргументів, у тому числі — нашу позицію при обранні голови обласної ради та відсутність деяких партійців під час нещодавньої спільної сесії в Івано-Франківську та прийнятті звернення щодо Степана Бандери. Ім’я останнього, зокрема, у повній мірі використали кандидати-"рухівці". Натомість, "свободівці" розгорнули проти нас цілу кампанію. Щоправда, — доволі брудну. Ще один висновок: калушани доволі упереджено ставляться до підприємців. Якщо на виборах 31 жовтня вони були менш помітні, то цього разу, звісно, вирізнялися (від УП балотувалися відомі підприємці Сергій Барна і Микола Полицький. — Авт.). Тому у цьому плані — закономірно, що люди віддали перевагу керівникам закладів освіти та культури. А загалом, у чесності виборів ми не сумніваємося. Усе було відкрито та демократично. А для УП ці проміжні вибори стали добрим уроком того, як не варто було розслаблятися. Між іншим, відчувається і деяка інертність виборців, які у жовтні вже, начебто, зробили свій вибір, а тут були змушені обирати знову. Чимало не захотіли цього робити. Тому явка виборців по Україні загалом та у Калуші зокрема була невисокою.

  Щодо результатів інших політичних сил, то вони були значною мірою прогнозованими. Без активної передвиборчої агітації та зважаючи на не надто високі результати на виборах 31 жовтня, сподіватися на особливий успіх не доводилося. Щоправда, у міру своїх можливостей штаби та кандидати працювали. Особливо активними несподівано виявилися "свободівці". Їхня кампанія — сповнена провокаціями та антирекламою конкурентів. До перемоги це "Свободу" не привело. Утім, їхній результат загалом — непоганий: за загальною кількістю голосів двоє кандидатів — на другому місці та один — на четвертому. Проте, поповнення у раді не буде. А от як, "поливши" брудом депутатську більшість, вони працюватимуть у міській раді, розповів голова Калуської міської організації ВО "Свобода" Василь Романович: 

  — На наші передвиборчі агітки у міського голови була доволі бурхлива реакція. І, думаю,він ще не раз про них згадає. Це свідчить про їхню правдивість. Але відтепер ми про все будемо офіційно говорити у міській раді. 

  Щодо виборів, то загалом вони пройшли чесно. Досягнення “Свободи” у тому, що ми відібрали голоси в УП і ця політична сила не перемогла. Перемозі НРУ — щиро радіємо. Адже у міській раді ця фракція нам найбільш близька. 

  Тетяна Кіндюх

  (Visited 93 times, 1 visits today)
 • 180x150