Лідери УНП: найавторитетніа організація Європи визнала неконституційним законопроект “Про мови в Україні”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Після висновків Венеціанської комісії, коаліційний законопроект «Про мови в Україні» має бути остаточно знятий з порядку денного суспільного обговорення та з реєстрації у Верховній Раді. У цьому переконаний член Правління Української народної партії Володимир СТУПАК. “В сьогоднішніх реаліях, рішення Венеціанської комісії – це остаточний вирок, що не підлягає навіть обговоренню”, – переконаний представник УНП.

  “Автори законопроекту погрожують «боротися до кінця» і винести законопроект на референдум, однак цей документ антиконституційним визнала найавторитетніша організація демократичної Європи”, – наголосив представник УНП, додавши, що “згідно з вітчизняним законодавством народні депутати не мають права виносити на референдум документ, який суперечить Основному закону держави”.

  Член Правління УНП переконаний, що “законопроект «ЄФРЕМОВА-СИМОНЕНКА-ГРИНЕВЕЦЬКОГО» має стати наочним прикладом того, як не треба писати закони: спершу вони написали і зареєстрували проект, який сколихнув суспільство, а вже потім подивилися, чи він відповідає Основному закону – Конституції”.

  «Сьогодні, держава потребує нового закону по мови, адже наразі діє закон «Про мови в УРСР», який був схвалений ще у 1990 році, однак цей закон має базуватися на Конституції України та її базовому гуманітарному принципі – що державною мовою є лише українська», – підсумував Володимир СТУПАК.

  Довідково. Венеціанська комісія, розглянувши законопроект «Про мови в Україні», дійшла висновку, що він не відповідає Конституції, оскільки фактично прирівнює російську мову до державної

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150