Громадський форум вимагає скасувати пенсійну реформу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На думку представників Громадського форуму, прийнятий закон про реформування пенсійної системи не відповідає волі більшості громадян країни та лише ускладнить становище простих людей.

  Як відомо, урядовий законопроект підвищує пенсійний вік для жінок до 60 років, нормативний страховий стаж піднятий до 30 років для жінок та 35 для чоловіків. Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців збільшився до 62 років.

  Перш за все, підвищення пенсійного віку та страхового стажу, передбачене згаданою реформою, створить нові соціальні проблеми.

  Люди пенсійного віку займатимуть робочі місця, на які могла б претендувати молодь. Сотні тисяч молодих спеціалістів поповнять армію безробітних. В той же час, людям старшого віку, яким не вистачає страхового стажу, аби претендувати на пенсію, знайти робочі місця на схилі літ буде вкрай важко.

  Але набагато більша проблема у тому, що люди просто не доживатимуть до пенсії.

  Для нашої країни, у якій ледь не найнижча в Європі середня тривалість життя, піднімати пенсійний вік та різко збільшувати трудовий стаж недоцільно. Верхом цинізму, вважає Юрій Соловей, є також суттєве підняття пенсійного віку стажу для жінок.

  Мільйони українців, яких торкнеться реформа відкрито виступають проти неї. Це, за словами Юрія Солов’я, вже свідчить про те, що неминуче посилиться соціальна напруга.

  Запроваджуючи реформу, каже лідер Громадського форуму, влада керувалась зовсім не інтересами власного народу.

  «Уряд не має права приносити у жертву власний народ для того, аби залучати черговий кредит МВФ», – вважає Соловей. – «Адже користь від цих реформ не варта тих жертв, які понесе і без того бідне та соціально незахищене суспільство від введення додаткового навантаження на людей».

  Соловей також зазначає, що починати пенсійну реформу потрібно не з підняття пенсійного віку, а з створення достатньої кількості робочих місць, підвищення ціни людської праці, збільшення заробітних плат та їх легалізації. Разом з тим, країні необхідне проведення реформи системи охорони здоров’я, щоб збільшився середній вік життя людей, – розповів Соловей.

  Зважаючи на це, лідер Громадського форуму та його колеги по фракції ініціюватимуть проведення позачергової сесії міської ради для прийняття звернення до Президента України з вимогою ветувати нещодавно прийнятий «пенсійний» закон.

  На думку Солов’я, прийняття на сесії міської ради відповідного рішення послужить хорошим прикладом та серйозним сигналом і для інших міських рад країни, які будучи представниками інтересів людей на місцях, мають висловити і свою позицію з приводу так званої пенсійної реформи. 

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150