Манолій Піцуряк: Ми повинні зберегти сільську охорону здоров’я

 • 180x150
 • Опубліковано:

  21 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства.

  «На порядок денний комісії було винесено 13 питань, зокрема перше, яке стосувалося пропозицій до розділу «Реформа медичного обслуговування» проекту регіонального плану дій на 2012 рік з впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», – розповідає голова комісії, «свободівець» Манолій Піцуряк, – Це питання обговорювалося не лише членами комісії, а й іншими присутніми депутатами, оскільки від головного управління охорони здоров’я ОДА було запропоновано чотири пропозиції, у трьох з яких говорилося про капітальні ремонти, а лише одна про реформу. Суть обговорення полягала в тому, що реформи, які сьогодні проводяться, і які зводяться до скорочення ліжок – недопустимі, ми повинні зберегти сільську охорону здоров’я, ми повинні зберегти районні лікарні в Отинії, Заболотові, Солотвині, Яблунові, Перегінську, тому що вони охоплюють велику кількість населення. В результаті обговорення ми прийняли рішення повернути це питання на доопрацювання із врахуванням пропозицій депутатів».

  Під час обговорення пооб’єктного розподілу коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2012 рік серед закладів охорони здоров’я області присутні на комісії депутати-«свободівці» Ігор Шевчук, Сергій Адамович звернулися до комісії з тим, щоб врахувати звернення виборців міста Івано-Франківська щодо ремонту ліфтів у міському пологовому відділенні.

  Також у комісії одразу виникли запитання на інформацію головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації про стан закупівлі та розподілу обладнання, придбаного в 2011 році за кошти обласного та державного бюджету. «На попередніх сесіях приймалося рішення про чіткий розподіл придбання фетальних моніторів для жіночих консультацій Заболотова, Отинії, Яблунова, Бурштина, Перегінська, Солотвина. Незважаючи на невелику суму цих апаратів, лікарні їх не отримали. Комісія зобов’язала управління дізнатися, де це обладнання і доповісти на наступному засіданні. Ми хочемо соціальної справедливості, тому що деякі районні лікарні отримали на мільйон обладнання, а тут на 20 тисяч. Проте це принципове питання, і я буду його відстоювати», – наголосив «свободівець».

  За словами Манолія Піцуряка, ще одне ключове питання, яке він поставив на розгляд комісії – це працевлаштування випускників вищих навчальних медичних закладів контрактної форми навчання. «Вважаю, що проблема працевлаштування випускників медичних вишів контрактної форми навчання- це певною мірою порушення прав людини, оскільки вони не можуть вільно працевлаштуватися, тому що є наказ МОЗ, в якому йдеться, що ті випускники, які навчалися за контрактною формою навчання працевлаштовуватимуть виключно з дозволу МОЗ України», – сказав депутат.

  Також він повідомив, що депутати звертатимуться до Міністерства охорони здоров’я та Міністерства юстиції з тим, аби працевлаштування проходило на рівні обласного управління охорони здоров’я. 

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150