Прикарпатські свободівці проти приватизації українських святинь

 • 180x150
 • Опубліковано:

  23 березня з ініціативи фракції ВО «Свобода» Івано-Франківська обласна рада прийняла звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України про недопущення приватизації українських національних духовних святинь.
  Поданий депутатами від Партії регіонів, Блоку Литвина, Комуністичної партії та групи «Реформи заради майбутнього» до Верховної Ради України законопроект (реєстраційний № 9690 від 12 січня 2012 року) «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)» доволі неоднозначно оцінюється у церковних і громадських колах області.

  Так, у законопроекті пропонується вилучити Богоявленський собор, Києво-Печерську та Почаївську лаври з переліку пам’яток культурної спадщини України, що неодмінно потягне за собою зобов’язання для Кабінету Міністрів України передати зазначені пам’ятки УПЦ Московського Патріархату.

  "Оскільки УПЦ (МП) є частиною Російської Православної Церкви, тому святині нашого народу, передані у власність УПЦ (МП), фактично стануть власністю російської церкви. На даний час можливість задовольнити свої духовні потреби в наших святинях мають виключно прихожани московського патріархату. У подальшому це може призвести до того, що ці сакральні об’єкти будуть належати навіть не Російській Церкві Кіріла-Гундяєва, а Російській Федерації,"- вважають у "Свободі".

  Депутати обласної ради говорять, що "перелічені осередки християнства на українських землях продовжуючи перебувати під окупацією комісарів «русского міра», цілеспрямовано перетворюються в осередок антиукраїнства, міжконфесійної неприязні, розбрату та протистояння в Україні".

  "Вважаємо, що законопроект є прямим зазіханням на духовні святині української нації, продовженням тотального наступу на українське православ’я та намаганням русифікації українського народу з допомогою московської церкви.Такі жести нівелюють ідею створення єдиної помісної української церкви, яка б об’єднала державу,"- стверджують свободівці.

  З огляду на зазначене , депутати Івано-Франківської обласної ради, вимагають терміново вжити рішучих заходів щодо недопущення прийняття запропонованого проекту Закону України (реєстраційний №9690 від 12 січня 2012 року) «Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)».
   

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150