В Україну повертається практика тиску на ЗМІ через перевірки податківців?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Парламентський комітет з питань свободи слова хоче пояснень від державної податкової служби про позапланові перевірки опозиційного телеканалу ТВі.

  Український опозиційний телеканал ТВі заявляє про тиск контролюючих органів. Нині його позапланово перевіряють податківці. У податковій службі наполягають, що все законно. Однак парламентський комітет з питань свободи слова та інформації хоче «викликати на килим» представників податкової служби, аби ті дохідливо роз’яснили, чому під їхню перевірку попав саме телеканал, який позиціонує себе як незалежний ЗМІ.

   

  Член комітету Віктор Уколов розповів Deutsche Welle, що на комітетський запит щодо перевірок ТВі податкова служба так і не дала відповіді. «Державні служби навчилися писати формальні відписки. Тому ми хочемо заслухати податківців на комітетському засіданні 25 квітня», – зауважив Уколов. Він підозрює, що надзвичайно пильна увага до незалежних ЗМІ має політичне підґрунтя. «Якось дивно стається, одні канали втрачають ліцензію, у інших пропадає сигнал, інших перевіряють контролюючі органи», – каже депутат.

  Натомість в офіційному повідомленні державної податкової служби наголошується, що перевірка телеканалу ТВі проводиться з метою встановлення істини в кримінальній справі, яку порушила прокуратура.

  Глядачів «годують» жовтизною

  Хоча Верховна Рада заборонила перевірки ЗМІ під час виборчої кампанії, однак вона офіційно починається лише в серпні. Тож Віктор Уколов переконаний, що до кінця літа з ТВі «вичавлять все що можна». Але виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар вважає, що від надмірних перевірок страждатимуть не всі. Вона наголошує, що більшість українських телеканалів демонструють «зразкову поведінку в інтересах влади» і все далі відходять від суспільно-гострих дискусій та тем.

  «Я не думаю, що буде масовий тиск, бо телепростір вже зачищений. Глядачеві пропонують жовті теми, або такі, які не мають соціальної гостроти і не критикують політиків», – сказала Сюмар в інтерв’ю Deutsche Welle. За її словами, найбільше постраждають лише «незгодні» ЗМІ, як вже це сталося з харківським телеканалом АТВ чи кримським «Чорноморська ТРК». 

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150