Надвірнянська «Свобода» вшанувала Юрія Шкрумеляка

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вже третій рік поспіль 18 квітня Надвірнянська районна організація ВО «Свобода» разом із ланчинськими школярами двох шкіл та Ланчинською селищною радою відзначає День народження Юрія Шкрумеляка. 117 років тому він народився в Ланчині.

  Це видатна постать в українській історії. Відомий український поет, січовий стрілець, перекладач, дитячий письменник та борець за волю України.

  Під час першої світової війни воював у складі Українських Січових Стрільців, був підхорунжим. Належав до найвідоміших поетів-усусів. Зокрема, після кривавих боїв на Маківці, Михайло Гайворонський на слова Юрка Шкрумеляка написав пісню «Питається вітер смерті». «Стрілець і пісня, зауважував Шкрумеляк, то брат і сестра, то любчик і любка, в одинокій пісні знаходить стрілець розраду та хвилеве забуття». Учасник визвольної війни українського народу в 1917-1921рр.

  Юрій Шкрумеляк хотів та мріяв, як багато його побратимів, щоб Україна стала потужною державою. Не за таку державу він боровся, де українці практично не мають ніяких прав. 

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150