Ворогом преси №1 назвали Могильова та керівників проурядових фракцій

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У День журналіста профспілки, експерти та журналісти оприлюднили результати антирейтингу "Вороги преси в Україні".

  До списку потрапили посадовці – депутати, чиновники, керівники місцевої влади, судді, які своїми діями перешкоджають роботі журналістів, повідомляє bbc.co.uk .

  За результатами дослідження, яке проводила Незалежна медіа-профспілка України та Інститут масової інформації, ворогом преси в Україні №1 названо колишнього міністра внутрішніх справ, голову Ради міністрів Криму Анатолія Могильова.

  "Через дії працівників підлеглого йому відомства зібрав найбільшу кількість негативних голосів журналістів. Колишньому головному міліціонеру закидають численні випадки побиття журналістів під час висвітлення судових процесів чи масових акції громадян", – зазначили автори рейтингу у своєму прес-релізі.

  Друге місце в рейтингу "Вороги преси в Україні" посів бізнесмен Ігор Коломойський. Як зазначають організатори, це звання дісталося йому через закриття "Газети по-київськи", журналу "Профіль", звільнення журналістів на каналі "Сіті" та в інших структурах групи "1+1".

  Третю та четверту позиції рейтингу посіли мер Одеси Олексій Костусєв, якому закидають судове переслідування ЗМІ, і депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко, якого звинувачують у тиску на медіа через правоохоронні органи та суди.

  П’яте місце дісталося меру Харкова Геннадію Кернесу. Його звинуватили у придушенні свободи слова на харківському телебаченні, зокрема витіснення з ефіру каналу АТН.

  У рейтингу також є прізвища старшого слідчого прокуратури Донецької області Сергія Будника, міністра регіонального розвитку Анатолія Близнюка, екс-гендиректора Черкаської обласної ТРК "Рось" Юрія Уздеміра, а також регіоналки Інни Богословської та ген директора НТКУ Єгора Бенкендорфа.

  Самі автори рейтингу наголошують на домінуванні у ньому представників Партії регіонів.

  Паралельний рейтинг "ворогів"

  У переддень Дня журналіста, 5 червня, свою версію ворогів преси представила Національна спілка журналістів України. Тут значилися інші прізвища. Про це йдеться у повідомленні на її Клацнути
  сайті.

  Першу сходинку колективно посіли керівники проурядових фракцій, які вимагали заборонити допуск журналістів до балконів сесійної зали парламенту у дні, коли 26 квітня опозиція блокувала трибуну ВР. Це голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова депутатської групи "Реформи заради майбутнього" Ігор Рибаков, голова фракції Народної партії Ігор Шаров і голова фракції КПУ Петро Симоненко.

  Друге місце в анти рейтингу посів голова Державної фінансової інспекції Петро Андрєєв, який мав оприлюднити графіки проведення планових перевірок редакцій ЗМІ, але досі цього не забезпечив.

  До антирейтингу за версією НСЖУ увійшла низка керівників місцевої влади, які проводили у своїх регіонах жорстку політику щодо ЗМІ, систематично порушували права журналістів.

  Це, зокрема, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, перший заступник голови Київської облдержадміністрації Ярослав Москаленко Ярослав Миколайович, голова Вінницької райдержадміністрації Павло Веклі, начальник управління Одеської облради з майнових відносин Олексій Єремиця.

  Ворогами преси НСЖУ називає вінницьку суддю Наталю Бессараб, "яка до прийняття рішення по суті позову винесла постанову про арешт рахунків видавця газет "20 минут" і RIA", а також дніпропетровського прокурора Станіслава Лисенка, який вимагав штатного розпису редакції, а також авторських матеріалів місцевої газети "Лица".

  "Наголошуємо, що відсутність належного реагування влади на оприлюднені факти сприяє погіршенню ситуації зі свободою слова і є показником справжніх, а не декларативних намірів щодо гарантування прав людини і основних свобод", – йдеться у звіті профспілки журналістів.

  НСЖУ планує передати цей список до Міжнародної федерації журналістів, Ради Європи, Європарламенту й інших структур.

  Національна спілка журналістів привертає увагу високопосадовців держави, правоохоронних органів, кваліфікаційних комісій суддів до фактів порушень законодавства і зазначає, що вказані порушення є системними, тому потребують змін законодавства.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150