Чому на Прикарпатті Об’єднана опозиція може втратити більшість округів?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ми є свідками ще одного потужного політичного об’єднання. Перед цим були спецпроекти БЮТ та НУНС, а ще раніше Віктор Ющенко зумів зібрати навколо себе усіх противників тодішньої влади. Хоча, сьогодні опозиціонери тільки з математичної точки зору втратили понад 5% голосів, які весело перемандрували Кличковому «Удару». Та мова не про це… Днями Прикарпаття відвідав Іван Кириленко, який однозначно заявив, що 4 мажоритарники погодженні, лишилося ще чекати на трьох. І тут власне розпочинається наша історія.

   «Свобода»  на даний момент претендувала на два округи: Калуш та Івано-Франківськ. Хоча з власних джерел довідалися, що Калуш націоналісти не просили й ніхто з ними не погоджував. Та й минулого тижня Гриценко тільки вступив до КОДу та влився у партію «Батьківщина», політичний марафонець Насалик (6 партія в його кар’єрі) натякнув, що округ за Громадянською позицією. Ось і перша проблема – як здійснити рокіровку, щоб задовольнити прикарпатські регіональні осередки?

  Інша ситуація з Долинським округом. Там за округ «воюють» представники однієї партії. Фронтовики Володимир Грабовецький та Анатолій Дирів не можуть визначитися, хто має більший рейтинг. Та біда в тому, що пану Володимиру відмовили в КОДі…і що тепер буде, чи зніме він свою кандидатуру викликає ой як багато сумнівів. В той же момент, на окрузі почав сапати В’ячеслав Кредісов, соратник самого Гриценка. А партія, як ми згадували, вступила в лави «Батьківщини».

  Найзатятіша боротьба з представниками влади дісталася ще старим членам партії Юлії Тимошенко. Молодий Олександр Левицький протистоятиме на Коломийщині та Городенківщині досвідченому політику (який ,зокрема, був свого часу членом Батьківщини), тушці, регіоналу Богдану Гдичинському. В свою чергу, Василь Гладій стикнеться з головою всемогутньої Партії регіонів у нашій області, героєм голосування за мовний законопроект – Василем Чудновим на Верховинському мажоритарному окрузі . В обох випадках провладні кандидати вже два роки вкладали мішки з грошима, їхні штаби в повній бойовій готовності. А Гладію ще й рейтинг попсує Микола Палійчук. Екс-губернатор рішуче йде до перемоги, не шкодуючи на те фінансів та часу. Власне, йому і прогнозують там виграш. Вдало помінявши партійний квиток «Нашої України» на 10% рейтинг «Удару», Микола Васильович укріпив свою позицію і зрівняв підтримку на рівні Чуднова.

  Ось, у погодженій КОДом Надвірній, ніби складається якнайкраще для опозиції. Ніби. Юрій Дерев’янко має зашкальний рейтинг. Поки, з вже оприлюднених конкурентів є тільки Василь Онутчак, який ходить під патронатом Миколи Палійчука і вслід за «босом» вступив в «Удар». На цей округ мав якісь сподівання ще Олександр Шевченко, та раптово директор «Буковелю» вирішив брати стольний град Івано-Франківськ. Та інтрига заключається в тому, що група Юрія Дерев’янка є чужою у «Фронті Змін» і «Батьківщина» має теж відносно нього своє «особливе» ставлення. Тому, раптове зняття цього кандидата з округу, опозицією сприйметься нормально. Та знову ж таки, чи погодиться відмовитися від участі у виборах сам пан Юрій?

  Розмови про Тименецький мажоритарний округ в опозиції ще тривають. Є кілька ймовірних кандидатів. Їм протистоятиме колишній соратник по партії «Батьківщина» Микола Зелінський. Сьогодні його поєднують з партією Королевської «Україна вперед», та сам кандидат це різко спростовує, де тільки може. Та й питання з фінансуванням молодого політика відкрите, хоча Зелінський стверджує, що все це гроші родини й друзів… та чи не має друзів, які є посередниками між паном Зелінським особисто та «Україною вперед»? Питання поки не має відповіді. Також тут вже сивочолим, вкоріненим «гречкосієм» є Микола Круць. Король шиферного бізнесу України впевнений в перемозі, людям допоміг і допомагає, та й дарма, що став тушкою. Головне, збережений бізнес і є «як» та «за що» розгортати потужну виборчу кампанію. Чим протиставить на даній дільниці опозиційний кандидат, можемо здогадуватися.

  І до найсоковитішого, як то кажуть. Місто Івано-Франківськ, 167 тисяч виборців. Із заявлених кандидатів поки Олександр Шевченко та провладний Ігор Зварич (антигерой голосування за мовний законопроект). Якщо перший є однією з найбагатших людей області, то другий нічим хорошим, крім гостроти розуму похвалитися не може. Хоча, адмінресурс буде саме на боці останнього, хоча… Одним з ймовірних кандидатів на цей округ є Олександр Сич. Попри розмови, що очільник франківської «Свободи» піде у список, все-таки, більше віриться у мажоритарне майбутнє. От-тоді, підключиться вся 31-місна бригада Івано-Франківських трипалих депутатів. І знов інтрига, подейкують, а ще й озвучують на днях народженнях секретарів міськради, дарма, що це було більше року тому, конфлікт інтересів Онуфрієва і Сича. А це може стати явним та в результаті зашкодити очільнику «Свободи». Тут під боком ще кілька патріотів і далеко не програшних кандидатів. Друзі по виборах мера-2010 Юрій Соловей та Віктор Анушкевичус. Ця парочка проїлася, але має дуже високі шанси поодиноко набрати більше 20% голосів. Отож, додаємо: Сич 30%, Соловей 20%, Анушкевичус 20%. Отож іншим лишається 30%…як їх розподілять Шевченко та Зварич? Ну Ігору Теодоровичу дістанеться 5-8 регіонівських відсотків, а от директор Буковелю буде відбирати голоси або ж у Анушкевичуса, або в Ударного Солов’я…Тому, Олександру Максимовичу Сичу, слід берегти й плекати свою сьогоднішню підтримку, не розминаючись на заяви у бік «Галицького кореспондента»…як то кажуть, зробіть своє і буде по-вашому…

  Нескладна арифметика стверджує, що на сьогоднішній день об’єднана опозиція може взяти тільки 3 округи з 7. Це Олександр Сич, Юрій Дерев’янко та Анатолій Дирів. Про програш рано говорити, але якщо не застосовувати реальні і радикальні дії, антиукраїнська Партія регіонів вкотре надурить «захланних хохлів»…

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150