Кириленко: для нас соціальна політика – це не набір лозунгів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Одне з ключових завдань Об’єднаної опозиції – це виведення з тіні заробітної плати, половина з якої, щонайменше, знаходиться у тіні. Про це повідомив лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко під час круглого столу Об’єднаної опозиції щодо питань соціальної політики.

  "Презентуючи свою програму, ми взяли на себе зобов’язання публічно обговорити всі розділи. Було багато зауважень. Об’єднана опозиція претендує на своє бачення цих проблем. Соціальна політика дуже складна і професійна справа, аби відобразити її в короткому викладі програми. Ми не можемо говорити про те, що соціальна політика – це лише набір гасел, який подобається виборцям. Для нас ключове питання – виведення із тіні фонду оплати праці", – наголосив політик.

  В’ячеслав Кириленко також зауважив, що виведення із тіні зарплатні можливе лише у наслідок зменшення податків. Тільки тоді, за його словами, можна розв’язати питання гідної оплати праці. Другу проблему, яку він озвучив – це реформа соціального страхування.

  «Нам не до вподоби, що десятки мільярдів гривень, які зараз обертаються в цій системі, практично поза контролем найманих працівників та тих, хто робить внески. Теперішній закон передбачає п’ять фондів соціального страхування. Ми налаштовані на реформу соцстраху, бо зараз це джерело повальної корупції,"-зазначив він.

  Також Кириленко зазначив, що третє питання в соціальній програмі Об’єднаної опозиції – це вирівняння тарифної сітки.

  «Зараз кожна людина недоотримує від 140 до 3 000 грн. Цю проблему можна розв’язати відразу. І це закріплено в нашій програмі,» – наголосив політик.

  Четвертий пункт соціальної політики об’єднаної опозиції – це пенсія.

  «Наше ключове завдання – скасування номенклатурних пенсій. Допоки це не буде зроблено, ми не зможемо говорити про справедливу пенсійну систему взагалі. Закон Тігіпка не призвів до реформування пенсійної системи. Несправедливе нарахування пенсій продовжує мати місце, збільшення пенсійного віку для жінок не вирішило жодного питання, недоїмки пенсійного фонду зростають, заборгованість має місце – це не реформа,"»- додав політик.

  П’яте питання соціальної програми порушує проблему безробіття.

  «По-перше, потрібно повністю змінити структуру видатків фонду безробіття. По-друге, потрібно звернути увагу на питання перекваліфікації і на програму реальних, дієвих, які забезпечують зайнятість, громадських робіт,» – зазначив Кириленко.

  Також народний депутат наголосив, що мінімальну заробітну плату потрібно збільшити до 2 400 грн., а за п’ять років вона має зрости до двох прожиткових мінімумів для працюючих осіб. «Це ті соціальні стандарти, за які ми вже зараз беремо відповідальність,»- зазначив політик.

  Також в обговоренні соціальної програми брали участь народні депутати Ксенія Ляпіна, Андрій Павловський, Валерій Сушкевич та близько сорока експертів із різних регіонів. 

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150