Олександр Сич: УПА – це феномен української і світової історії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Цими вихідними в Івано-Франківську масштабно відзначили 70-ту річницю створення Української Повстанської Армії. На усіх урочистих заходах був присутній голова Івано-Франківської обласної ради, очільник обласної організації Всеукраїнського об’єднання "Свобода", єдиний кандидат від об’єднаних сил опозиції в 83-му виборчому окрузі Олександр Максимович Сич. Найбільш масовим заходом стало велелюдне урочистого віче, що відбулося на Вічовому майдані.

  Виступаючи перед присутніми, Олександр Сич привітав усіх прикарпатців із знаменною датою – великим святом Покрови Пресвятої Богородиці та 70-річчям створення Української Повстанської Армії. У своєму виступі свободівець наголосив, що заслуга вояків УПА – в тому, що сьогоднішня держава таки постала: "Пам’ятаймо, що саме завдяки боротьбі Української Повстанської Армії сьогоднішня Українська Держава має українську форму: українську назву, Герб, Прапор, Гімн. Пам’ятаймо, що саме вони здобули для нас цю державу. УПА – це феномен української і світової історії. Не було такої повстанської армії у Другій світовій війні, яка би без жодної державної підтримки боролася і проти нацистської навали і проти большевицького окупанта. У пік своєї могутності вона досягала 100 тис, а в загалі через її ряди пройшло понад 300 тис українців. Уявіть собі: в польових умовах ця армія перебувала без медичного забезпечення, харчового, забезпечення амуніцією, і все це проходило не в казармах, а в лісах, яругах, у горах".

  Голова обласної "Свободи" підкреслив ідеологічну твердість та незламність, яку проявляли повстанці. "Ми сьогодні можемо тільки брати приклад із їхньої мужності, із їхнього героїзму. Від 1942 року і до 61, коли пролунав останній бій останнього підрозділу УПА на Тернопіллі, вони боролися, жертовно кладучи свої життя. Не втомлювалися, не зраджували, не піддавалися розчаруванню й песимізму. Як це дисонує із цим, що сьогодні маємо ми. Нас так само 20 років переслідують негаразди, але скільки в нас розчарування, скільки песимізму і скільки зради. Тож берімо сьогодні приклад із цих немічних тілом, але високих духом людей. Як може бути визнана УПА, коли на чолі нашої держави стоять ті, хто боролися проти них, хто боролися проти самої ідеї української державності?" – риторично запитав він у багатолюдної громади.

  Олександр Максимович зазначив, що надзвичайно важливо відкривати історичну правду про діяльність УПА: "Правда лікує. Правда вилікує українську націю і не тільки нас, галичан, але й наших братів на сході й півдні України. Тому що сьогодні ота частина їх заражена бацилою совєцької пропаганди, але їхні діти, їхні внуки, їхні нащадки захочуть знати правду. І коли взнають правду, то зрозуміють, у чому суть Української Держави. А ця суть дуже проста – це своя влада у своїй державі, це своя власність і своя гідність".

  По завершенні віче Олекандр Максимович Сич виступив із доповіддю на урочистому концерті до 70-ї річниці створення УПА в обласному музично-драматичному театрі.

  (Visited 24 times, 1 visits today)
 • 180x150