“Свобода” вимагає від СБУ припинити тиск на керівників патріотичних спільнот у соцмережах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Всеукраїнському об’єднанню "Свобода" стало відомо про те, що співробітники Управління боротьби з організованою злочинністю та Служби безпеки України розпочали тиск на керівників Інтернет-спільноти "Ми – Патріоти України" у соцмережі "Вконтакті", яка налічує близько 170 тисяч учасників. Силовики вимагають від адміністраторів дати доступ до адміністрування групою та зобов’язатися на співпрацю з СБУ. У разі невиконання вимог силовиків патріотам погрожують проблемами, що розпочнуться в них та в їхніх родин.

  Один із адміністраторів найбільшої патріотичної й антивладної групи в соцмережі "Вконтакті" "Ми – Патріоти України", яка налічує близько 170 тисяч учасників, повідомив Всеукраїнському об’єднанню "Свобода", що представники СБУ та УБОЗу чинять тиск та залякують його та його колег-адміністраторів групи. Зокрема львів’янина Романа Чернецького, одного з керівників групи "Ми – Патріоти України", 16 жовтня викликали в УБОЗ щодо діяльності спільноти. За словами Романа, бажання поспілкуватися проявили начебто якісь "вершки" з Києва, які ще залишилися після приїзду міністра внутрішніх справ Захарченка до Львова. Під час "спілкування" хлопцеві натякали на підривну діяльність Інтернет-спільноти супроти теперішнього режиму. Проте поводилися міліціянти доволі адекватно, нічого конкретного не приписували, зводили до того, що це просто виховна бесіда. Романа схиляли до співпраці з СБУ.

  А вчора, 24 жовтня, до ще одного з адміністраторів групи – вінничанина Сергія Шайдаюка – навідалися невідомі особи, що представилися співробітниками СБУ. По IP-адресі "сушники" вирахували місце перебування адміністратора на псевдо "Пересічний Українець" і спершу вийшли на його брата. Попри те, що останній перебуває на лікарняному, його викликали на роботу – в лікарню, де він працює. По приходу на робоче місце його оточили працівники СБУ, які відмовилися пред’явити посвідчення, та почали випитувати про діяльність спільноти і виясняти, чи це він володіє сторінкою адміністратора Інтернет-спільноти. Згодом, коли силовики виявили, що сторінка належить братові хлопця, примусили викликати Сергія. Нічого не запідозрюючи, Сергій приїхав до брата, де його одразу ж оточили працівники СБУ та відвели у складське приміщення сусідньої будівлі, де посадили на стілець задля проведення допиту.

  Під час розмови Сергієві сказали, що в спільноті "Ми – Патріоти України" були заклики до масових заворушень у разі фальсифікацій виборів. Силовики почали погрожувати хлопцеві кримінальною відповідальністю, адже це начебто "заклик до повалення режиму". Сергія запевнили: якщо після виборів будуть заворушення, то він понесе за це відповідальність. Також погрожували, що дістануться до родини. Сказали, що звільнять брата, а особисто хлопець ніколи не знайде роботи. Після цього Сергія поставили перед вибором: або його везуть у райвідділок і "оформляють", або хлопець дає доступ до сторінки адміністратора під ніком "Пересічний Українець". "Сбушники" одразу змінили пароль до сторінки і перереєстрували її на себе. Представник СБУ зазначив, що вони будуть контролювати все, що відбувається в групі, та читатимуть персональну переписку адміністраторів. Сергієві порекомендували створити нову сторінку й стати новим адміністратором спільноти, однак надалі писати тільки на "патріотичні теми". На запитання, які ж це такі патріотичні, йому відповіли, що "чоловік повинен мати дружину, дітей, ходити на роботу і дивитись ТБ-новини" – саме в такому стилі й потрібно писати. В підсумку Сергієві дали папір і наказали писати зобов’язання про нерозголошення всього, що там відбувалося, та зобов’язання співпрацювати з СБУ. Опісля Сергієві присвоїли псевдо "Пересічний". Також дали номер телефону +380638738757 якогось Максима Віталійовича, якому потрібно подзвонити днями, щоби той розповів про плани подальшої співпраці. Однак після того, як Сергія відпустили, він сконтактував з іншими адміністраторами Інтернет-спільноти, які видалили з адміністрації вже "сбушного" користувача "Пересічний Українець". Також під час допиту Сергій почув, як співробітники СБУ між собою говорили про те, що їдуть і до іншого адміністратора спільноти в мережі "Вконтакті" – Дмитра з Одеси.

  Всеукраїнське об’єднання "Свобода" вбачає в таких діях представників СБУ та УБОЗу переслідування українців на підставі їхньої громадянської позиції. Силовики чинять тиск на людей, які формують опозиційну думку суспільства. Варто зазначити, що всі нещодавні революції на Близькому Сході були розпочаті саме завдяки координуванню дій її учасників у подібних Інтернет-спільнотах.

  Нагадаємо, що ось уже кілька днів тривають ddos-атаки на сайт Всеукраїнського об’єднання "Свобода". Схоже відбувається з сайтами й інших опозиційних партій та політиків. Підконтрольна режимові Януковича СБУ намагається перекрити українцям канали поширення опозиційної проукраїнської інформації. Дії, які чинять сьогодні силовики, вкотре доводять, що вони є простими прислужниками режиму Януковича та сприяють тому, щоби в Україні укорінилася диктатура олігархів.

  "Свобода" вимагає від Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України припинити тиск на патріотів та не робити наступу на свободу слова в державі.

  Прес-служба ВО "Свобода"

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150