Невдахи 2012: хто програв на мажоритарних округах?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За гарячими слідами ТВі уклав список найгучніших поразок цих виборів на мажоритарних округах. Програли дуже багато відомих, впливових і, здавалося б, популярних людей. Співчувати їм чи навпаки – тішитися, що не побачимо їх у новому парламенті – вирішувати нам, виборцям…

  Депутати без мандата

  Найбільше депутатів залишиться біля розбитого корита у окрузі №63 на Житомирщині. Там програли відразу чотири діючих нардепи.
  Другим став Павло Жебрівський (НУНС, балотувався від «Собору»), третім – екс-генпрокурор України Святослав Піскун, який йшов самовисуванцем, хоча у нинішньому парламенті входить до фракції Партії регіонів. У цьому ж окрузі балотувався самовисуванцем Павло Унгурян з фракції БЮТ і Володимир Каплієнко з фракції “Реформи заради майбутнього”

  В Криму (округ №1) програв “блудний син” комуністів Леонід Грач, який майже двічі поступився кандидатці від ПР.

  Ще два нардепи-комуністи «пролетіли» на Вінничині: Валерій Бевз (округ № 11) і Юрій Гайдаєв, екс-міністр охорони здоров’я (округ№13).

  У Дніпропетровській області (округ №27) програв Микола Деркач, нардеп від Народної партії Литвина. Він набрав трохи більше 3%

  У Львові (округ №117) зазнав поразки Тарас Стецьків, один із старожилів українського парламенту. Стецьків йшов на вибори як самовисуванець, але програв з розривом у 3% кандидати від ОО «Батьківщина» Ігореві Васюнику, брату екс-віце-прем’єра Івана Васюника.

  У Миколаївський області з тріском програв екс-бютівець-«тушка» Геннадій Задирко (округ №127), який посів лише четверте місце, набравши 8,5% голосів.

  В окрузі №139 (Одеська обл.) депутат від НУНС Ольга Герасим’юк, яка балотувалася цього разу від УДАРу, майже вдвічі поступилася Олександру Пресману (ПР). Третім у цьому окрузі став скандально відомий своїми українофобськими заявами нардеп від КПУ Євген Царьков.

  Також на Одещині (округ №142) програв Ігор Плохой, депутат від ПР, та Іван Плачков, колишній міністр енергетики, який тепер зайнявся виробництвом вина. Обидва поступилися самовисуванцю Антону Кіссе.

  У Полтавській області (округ №146) два нардепи-антагоністи – Віктор Таран (Батьківщина) та Олег Надоша (ПР) – програли самовисуванцю Юрію Шаповалу.

  Нардеп Іван Заєць, член УНП, програв на Рівненщині (округ №153), посівши лише 4 місце. Ще двоє його колег по фракції НУНС, які теж є членами УНП, вирішили йти на вибори як самовисуванці, однак це мало помогло. Президент пивної компанії «Оболонь» Олександр Слободян програв на Хмельниччині (округ №187), а Андрій Давиденко – у Тернопільській області (округ №166).

  Ще один нардеп від НУНС Михайло Полянчич, який перейшов до «Єдиного центру», на Тернопільщині (округ №167) посів 5 місце, набравши менше 8%.

  На Тернопільщині програв і відомий депутат-«регіонал» Орест Муц (округ №164).

  Вочевидь, одним із символів цих виборів може стати поразка на Сумщині (округ №161) Петра Ющенка, старшого брата екс-президента. Попри те, що в округ входить знаменита Хоружівка, родинне село Ющенків, Петра Андрійовича підтримали лише трохи більше 10%. В результаті – третє місце. Другим, до речі, став «регіонал», а переміг Володимир Шульга (ОО «Батьківщина»).

  В Києві програли кілька відомих «регіоналів». Зокрема, в окрузі №222 кум Дмитра Табачника, народний депутат від Партії регіонів Максим Луцький, посів лише третє місце. Член фракції ПР Василь Горбаль, який йшов в окрузі №221 як самовисуванець, узяв лише четверте місце.

  У Києві на 212 окрузі втратили мандат нардепи Кирило Куликов (НУНС, балотувався від УДАРу) і самовисуванець Тарас Чорновіл. На Оболоні (округ №217) зазнав поразки Володимир Лановий – менше 3%.

  У київському окрузі №218, попри масовану рекламу і жорстку кампанію, програв Олександр Третьяков – член фракції НУНС, який розсварився із опозицією. А в київській області (округ №93) програла регіоналові Уляна Мостіпан, нардеп і кандидат від «Батьківщини».

  На Харківщині (округ №170) поступилася мандатом Алла Александровська, одна з найбільш відомих депутатів-комуністів. Вона – друга, після регіонала Дмитра Святаша. На Херсонщині (округ №186) програє ще одна комуністка – Катерина Самойлик. Наразі там лідирує аграрій Федір Негой. Але в цьому окрузі довго рахують голоси – «підтягується» і Самойлик, і нардеп від Партії регіонів Олексій Журавко. Наразі Журавко – третій. Не виключено, що депутат із обмеженими фізичними можливостями, про належність якого до кримінальних кіл колись натякав екс-президент Віктор Ющенко, теж залишиться без мандата.

  На Херсонщині (округ №184) також програв депутат від НУНС Володимир Стретович – лише п’яте місце.

  Анатолій Семинога, який розсварився із «Батьківщиною», програв в окрузі №198 (Черкаська обл.) – трохи більше 8%. Теж на Черкащині (округ №197) програє нардеп-«регіонал» і екс-міністр Віктор Корж: голоси все ще рахують, але основна боротьба точиться між Богданом Губським і Леонідом Даценком від «Батьківщини».

  Публічні люди

  Окрім Віталія Кличка, мало хто зі спортсменів може потішитися перемогами у політичній сфері. Андрія Шевченка згадувати не будемо – він, зрештою, йшов по списку…

  Наталія Добринська, колишня олімпійська чемпіонка у багатоборстві, що балотувалася від ПР, набрала близько 8% на Вінничині (округ №11). Тут все ще рахують голоси – але депутатського мандата у Добринської точно не буде.

  У Києві (округ № 217) зазнав поразки відомий плавець, срібний призер Олімпіади у Сіднеї Денис Силантьєв – як самовисуванець набрав трохи більше 5%.

  На виборах-2012 свої сили пробували і представники шоу-бізнесу та учасники гламурних тусовок, а також деякі завсідники полічних телешоу. Хто з них програв? Читайте наступну сторінку… 

  (Visited 27 times, 1 visits today)
 • 180x150