Прокурор Прикарпаття хоче через суд скасувати рішення облради про невизнання мовного закону

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі за позовом прокурора області до Івано-Франківської обласної ради про скасування пункту рішення Івано-Франківської обласної ради щодо неприйняття мовного закону. Про це повідомляє Івано-Франківська обласна рада.

  Судовий розгляд справи призначено на 10 ранку 16 листопада.

  Позов прокурора Івано-Франківської області стосується рішення облради про невиконання мовного закону на території області.

  Нагадаємо, Івано-Франківська облрада 23 серпня постановила вважати закон "Про засади державної мовної політики" таким, що не підлягає виконанню на території Івано-Франківської області.

  9 жовтня на позачерговій сесії облрада відхилила протест прокурора, в якому виконуючий обов’язки прокурора Івано-Франківської області Володимир Гаврюшенко вимагав скасувати пункт рішення облради про невиконання мовного закону.

  Також Івано-Франківська міська рада 23 серпня прийняла заяву до президента, Верховної Ради і Конституційного Суду щодо невизнання мовного закону.

  Закон про основи державної мовної політики, який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, вступив в силу 10 серпня.

  тиждень 

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150