Руслан Марцінків: Влада забрала в Івано-Франківська десятки мільйонів гривень на 2013 рік

 • 180x150
 • Опубліковано:

  "Ухваленням Держбюджету на 2013 рік влада позбавила міську громаду Івано-Франківська десятків мільйонів бюджетних гривень порівняно з поточним роком", – заявив народний депутат від Всеукраїнського об’єднання "Свобода", колишній секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків.

  "Зокрема, в Держбюджеті на 2013 рік дотацію вирівнювання для Івано-Франківська зменшено більш як на 16 млн. грн., тобто на 20% порівняно з нинішнім роком. Водночас уряд Азарова запланував збільшення доходів міста, що враховується під час визначення міжбюджетних трансфертів, на 37 млн. грн. – з 310 до 347 млн. грн., хоча реальних підстав, зокрема росту виробництва, для такого підвищення не існує. А доходи міста за 2012 рік фактично становлять близько 290 млн. грн.", – пояснив депутат.

  На думку Руслана Марцінківа, грубі маніпуляції влади з бюджетними цифрами призведуть до того, що в другому півріччі наступного року в бюджеті міста просто не буде коштів на виплату зарплат працівників бюджетної сфери, зокрема вчителів та лікарів, не кажучи вже про ремонт доріг чи об’єктів комунального господарства.

  Парламентар нагадав, що цього року Івано-Франківську для виконання делегованих державою повноважень не вистачає близько 40 млн. грн. В листопаді в міському бюджеті забракло коштів для виплати зарплат працівникам бюджетної сфери. Лише масові акції протесту громади Івано-Франківська перед обласним держказначейством змусили уряд додатково надати міському бюджету 14 млн. грн.

  Окрім цього, понад 13 млн. грн. з бюджету розвитку міста на сьогодні залишаються замороженими на рахунках держказначейства. А це гроші, з яких цьогоріч мали бути профінансовані роботи з ремонту дитячих садочків, житлових будинків та доріг у місті.

  "Бюджетна політика влади знищує місцеве самоврядування та загрожує крахом бюджетної системи країни. За підрахунками Асоціації міст України, в держбюджеті на 2013 рік дефіцит фінансових ресурсів місцевих громад на виконання делегованих державою повноважень перебуває на рівні 24,7%, тобто майже 30 млрд. грн. Саме тому ухвалений держбюджет має бути обов’язково переглянуто", – підкреслив Руслан Марцінків.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150