Експерти: у регіоналів немає стійкої більшості

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У регіоналів немає стійкої більшості у Верховній Раді, тому у найближчі тижні вони працюватимуть над пошуком нових союзників. Разом з тим, на думку деяких експертів, у цьому парламенті явище "тушкування" не буде таким масовим, як у попередньому.

  «Стійкої більшості (у ПР – Ред.) нема», – заявив у коментарі Тиждень.ua голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

  «Якщо ми будемо рахувати, то без комуністів в регіоналів виходить десь 218 – 220 максимум. Хоча раніше вони казали 223 – але фізично ми не побачили цього», – відзначив він.

  «Кілька голосів ще можна, хоча з натугою, знайти серед позафракційних. Якщо попрацювати, можливо, ще двох-трьох переконають. А інших – з опозиціонерів. Тому тема тушок залишається», – вважає Фесенко. При цьому додав: «Їм як мінімум потрібно ще 6 голосів».

  Експерт зауважив, приміром, що за економічні законопроекти може голосувати разом із ПР може голосувати Петро Порошенко. Крім того, разом із регіоналами вже голосували брати Балоги.

  «Тактика Балоги – це розкладання своїх активів в різні політичні кошики. Сам залишився позафкраційним, а брата відрядив до регіоналів. Але, я так розумію, що йому це не компенсували чи не виконали якісь зобов’язання, можливо, пообіцяли якусь посаду в комітеті, але відмовилися від цього. Тому забрав брата майже наступного дня. Але в той же час він проголосував по законопроектах», – зауважив Фесенко.

  «Але, думаю, що Балога – це потенційний резерв. Скажемо так, ситуативні, але учасники парламентської більшості», – додав експерт.

  Фесенко наголошує на партійній дисципліні, над якою найближчим часом серед іншого працюватимуть регіонали.

  «По деяких питаннях не голосували навіть деякі регіонали. Так що тут питання фракційної дисципліни і, скажемо так, домовленості з кількома депутатами, щоб вони підтримували економічні законопроекти», – зауважив він.

  У свою чергу директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко не виключає, що ПР шукатиме «тушок» і серед комуністів. «Цілком можлива поведінка, скажімо, комуністів – поза офіційним рішенням фракції хтось із депутатів може проголосувати з більшістю», – зазначив експерт.

  Якименко вважає, що серед опозиційних депутатів «тушок» буде значно менше, ніж у попередньому скликанні.

  «Думаю, що цей процес матиме значно менший за масштабами характер, ніж в попередній Раді. Тому що зараз була набагато жорсткіша селекція серед опозиційних кандидатів. В першу чергу можна говорити знову ж про об’єднану опозицію «Батьківщина». Тому що там була така щільна конкуренція, що в принципі було важко потрапити в список кандидатів. Тим більше люди виголошували публічну присягу. А клятвовідступництво воно завжди недобре виглядало», – зазначив Якименко.

  Керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко називає провладну парламентську більшість «подвійною». «З одного боку голосують Партія регіонів і залежні мажоритарники, а з іншого – ПР і Компартія», – пояснює він.

  «Тушки», за його словами, «потрібні будуть в екстреній ситуації». У випадку ж батька і сина Табалових – «вони виявилися ідеологічним інструментом для прояву «неперевершеності» Партії регіонів, мовляв, які б люди не прийшли, ми все рівно заберемо стільки, скільки треба», вважає експерт.

  Тиждень.ua

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150