“Свобода” вимагає від депутатів розмовляти у Раді українською, а за її межами – хоч китайською

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У «Свободі» ще раз попереджають, що у сесійній залі Верховної Ради усі народні депутати повинні розмовляти українською мовою. Про це під час виступу в парламенті заявив лідер «Свободи» Олег Тягнибок.

  «У цьому залі має лунати тільки українська державна мова, тому що це є зафіксовано української Конституцією, тому що це є абсолютно логічно. В будь-якій цивілізованій нормальній країні є так. Ще раз підкреслюю: хто не знає, хто не володіє, хто не може – та які проблеми! Але в цьому залі користуйтесь Конституцією і державною українською мовою», – наголосив Тягнибок.

  Він підкреслив: поза державними органам народні депутати мають право розмовляти будь-якою мовою: «За межами цього залу, за межами державний органів – хоч китайською, хоч японською, хоч говоріть на хінді – якщо вас так розуміють".

  Нагадаємо, нещодавно опозиція зареєструвала законопроект «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні» від Володимира Яворівського, Марії Матіос та Ірини Фаріон. Згідно з ним, усі мови, які застосовуються в Україні, крім української, треба визнати іноземними.

  УНН

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150