Член уряду Тимошенко змушений ховатися від переслідувань у Данії

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Другий член уряду Юлії Тимошенко отримав політичний притулок за кордоном. Колишній виконувач обов’язків начальника оборонного відомства Валерій Іващенко одержав політичний притулок у Данії.

  Про це повідомляє видання "Український тиждень" із посиланням на джерела в МЗС країни.

  Політичний притулок Іващенку надали в рамках Конвенції ООН про статус біженців.

  Сам Іващенко припустив, що притулок він отримав завдяки резолюції ПАРЄ та заявам західних лідерів. Зокрема, в резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи йдеться, що суд над ним був несправедливим, а статті, за якими його звинувачували, – неприйнятними.

  Своє рішення просити політичного притулку Іващенко пояснив так: "Вони знову почали переслідування, знову хотіли посадити мене; розгляд касаційної скарги має бути в березні. Тепер я можу говорити вільно, і такий я можу більше прислужитися своїй країні. Я хотів би повернутися на Батьківщину, але наразі не можу. Україною керує жменька тих, хто діє так, наче вони успадкували права на всю країну і її багатства", – заявив Іващенко.

  Як відомо, Іващенка засудили до 5 років позбавлення волі за звинуваченням у перевищенні службових повноважень. Однак Апеляційний суд Києва пом’якшив покарання до умовного терміну і звільнив його з-під варти 14 серпня 2012 року. Після цього Іващенко подав касаційну скаргу.

  Першим політичним в’язнем із-поміж колишніх урядовців був екс-міністр економіки Богдан Данилишин, який переховується від української влади в Чехії.

  тві

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150