Суд позбавив депутатських повноважень захисника Юлії Тимошенко

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Суд позбавив депутатських повноважень захисника екс-прем’єра Юлії Тимошенко, народного депутата від об’єднаної опозиції Батьківщина Сергія Власенка, підтвердив інший народний депутат від ВО Батьківщина Володимир Ар’єв.

  "Здається, продажні суди і судді остаточно замінюють волю тисяч виборців. Ситуація з Власенком – не жарт. Завтра будуть деталі. Інша справа, що для остаточного позбавлення мандата потрібно 226 голосів у ВР, але тенденція тривожна. Банда пішла "по-бєспрєдєлу", – написав Ар’єв на своїй сторінці в Facebook.

  Він відмовився уточнити, який суд і коли прийняв рішення, і чи можна його оскаржити. "Не можу. Завтра (у п’ятницю – ред.) буде все на прес-конференції", – сказав Ар’єв журналістам. Сам Сергій Власенко на телефонні дзвінки не відповідає.

  Раніше прес-служба Батьківщина анонсувала на ранок в п’ятницю прес-конференцію глави Політради ВО Батьківщина Турчинова на тему "Нова хвиля політичних репресій: влада незаконно позбавила Сергія Власенка депутатського мандата і планує його арешт".

  Як повідомлялося, 22 лютого Власенко повідомив, що подав заяву до Ради адвокатів України скасувати його адвокатське свідоцтво, щоб не було підстав для яких-небудь "політичних інсинуацій". Він зазначив, що відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права продовжувати бути захисником Тимошенко.

  Він розповів, що депутат фракції Партії регіонів Володимир Мисик 19 лютого написав подання керівництву Верховної Ради України з проханням звернутися до Вищого адміністративного суду з вимогою позбавити С.Власенка депутатських повноважень.

  Мисик мотивує своє подання тим, що "будучи народним депутатом, Власенко суміщає свою діяльність з адвокатською діяльністю", також "регіонал" зазначає, що С.Власенко "допущений до всіх справ Ю.Тимошенко в ролі її адвоката".

  Власенко неодноразово наголошував, що є не адвокатом, а захисником Тимошенко.

  "Як захисник Юлії Тимошенко, я був допущений до всіх справ не в ролі адвоката, а в ролі захисника – іншого фахівця в галузі права, який діє на підставі довіреності юридичної особи політичної партії ВО Батьківщина і як народний депутат. Всі постанови про мій допуск до справ саме в такому статусі. Таким чином, з моменту прийняття присяги народного депутата я не здійснював ніякої адвокатської діяльності, тому ні про яке сумісництво не може йтися", – сказав Власенко.

  Корреспондент

  (Visited 7 times, 1 visits today)
 • 180x150