Олесь Доній: Ми розуміємо, що всі суди де-факто підпорядковані одній людині

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Президент Віктор Янукович мусить продемонструвати для Європи наміри припинити вибіркове судочинство. Тому рішенням касаційної інстанції щодо першої справи екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, яке має відбутися 2 квітня, може бути позитивним.

  Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат, соратник екс-міністра Олесь Доній.

  Відповідаючи на запитання, чи можливе позитивне рішення касаційної інстанції, нардеп зауважив: "Хотілося би в це вірити".

  "Ми розуміємо, що всі суди де-факто підпорядковані одній людині, яка все вирішує на свій розсуд. Ми також розуміємо, що справа Луценка жодного відношення до права не має. Це політична репресія. Однак потрапивши у складну економічну та геополітичну ситуацію, Віктор Янукович, з одного боку маючи велику боязнь до Юлії Тимошенко як кандидата в президенти і, відповідно, боючись її звільнити, мусить демонструвати для Європейської спільноти якісь кроки з якщо не ліквідації замовних судилищ, так званого вибіркового судочинства, то принаймні послаблення їх наслідків", – наголоси він.

  Доній додав: "Тому хотілося б вірити, що цим вимушеним кроком буде хоча б рішення про звільнення Луценка".

  Натомість інший соратник Луценка, екс-нардеп Тарас Стецьків сумнівається, що рішення по касації змінить ситуацію для екс-міністра.

  "Касація нічого не змінить. Є вказівка Януковича, щоб касація підтвердила вирок", – переконаний він.

  Стецьків додав: "Так що від касації ми нічого не очікуємо. Ми чудово розуміємо, що якщо Янукович і хоче щось зробити (у справі Луценка — ред.), то тільки з барського плеча зробити помилування, в результаті якого провина за Луценком залишиться. Тому на 99% суд прийме рішення залишити вирок у силі".

  Gazeta.ua

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150