Облрада Прикарпаття вимагає від МЗС звернутися з нотою протесту до уряду Польщі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківська обласна рада категорично засуджує наміри частини депутатів Сейму Республіки Польща «ухвалити шовіністичну за змістом та антиукраїнську за суттю постанову про визнання ОУН-УПА «злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення східних кресів 1939-1947 років».

  Про це йдеться в ухваленій 30 квітня на сесії облради заяві до Президента України, Верховної Ради, прем’єр-міністра, Міністерства зовнішніх зв’язків, а також до посла Республіки Польща в Україні.

  У заяві, зокрема, зазначено, що «поява такого документу може нівелювати всі потуги та дружелюбні рівноправні міжнародні відносини України та Польщі», а прагнення «оголосити борців за незалежність України злочинцями завдасть непоправної шкоди міждержавним відносинам та зруйнує порозуміння між націями, досягнуте в попередні роки».

  Прикарпатські депутати наголошують, що формулювання ухвали «є цілковито несприйнятними, суперечать історичній правді і містять ознаки прямого втручання у внутрішні справи України». Вважають, що це спроба покласти всю відповідальність за події 1942-1943 років на Волині на українську сторону.

  Депутати вимагають від МЗС звернутися з нотою протесту до уряду Республіки Польща щодо таких намірів частини депутатів Сейму, а від Верховної Ради України очікують звернення до польського Сейму із закликом «відмовитися від політичних спекуляцій на трагічних подіях українсько-польського протистояння в ХХ столітті та припинити втручання у внутрішні справи України».

  Нагадаємо, 11 квітня у Сеймі Польщі було зареєстровано проект постанови про визнання ОУН та УПА «злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення "східних кресів" 1939–1947 років». У МЗС України вважають, що ухвалення польським Сеймом заяви про визнання ОУН-УПА злочинною організацією не відповідатиме високому рівню стратегічного партнерства між двома країнами.

  Крім того, також Верхня палата польського парламенту, Сенат, розгляне проект ухвали «Про визнання 11 липня Днем пам’яті мучеництва кресов’яків», в якому гостро засуджуються дії УПА. Текст проекту ухвали, поданого до Сенату 8 квітня 2013 року, містить формулювання, за яким цього року минає 70 років з початку «масових етнічних чисток польського люду на Волині, які проводили ОУН-УПА за підтримки українських селян».

  Зазначимо, що схожий проект ухвали раніше вже реєстрували у нижній палаті польського парламенту – Сеймі.

  Нагадаємо також, що в грудні минулого року парламентська комісія національних та етнічних меншин розглянула й передала на розгляд Сейму заяву із засудеженням акції "Вісла", під час якої у 1947 році було депортовано понад 140 тисяч українців. Цей проект ухвали викликав хвилю протестів у польському суспільстві.

  Радіо Свобода

  (Visited 24 times, 1 visits today)
 • 180x150