Історик радить Колесніченку судитися з радянськими партизанами за героїзацію УПА

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ініціатору законопроекту, в якому пропонується карати за героїзацію ОУН-УПА, народному депутату від Партії регіонів Вадиму Колесніченку порадили пред’явити претензії командирам радянських партизанських загонів. Про це в ефірі телеканалу ТВі заявив історик, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.

  Зокрема, коментуючи законопроект Колесніченка "Про заборону реабілітації та героїзації осіб і організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції", Сергійчук зазначив, що "регіонал" таким чином воює з мертвими.

  "Думаю, що ця людина починає війну з мертвими. І з мертвими свідками з боку радянської влади. Бо тих, хто боровся з гітлерівцями, ми вважаємо героями. І тому, ось письмові свідчення комісара Ковпака — Семена Руднєва, де він написав, що націоналісти – "наши враги, но они бьют немцев". Тобто націоналісти воюють з німцями. Значить, нехай тепер Колесніченко доводить, що неправий був Руднєв", – наголосив історик.

  Він також процитував ще одне донесення радянських партизанів.

  ""Бульбовцы" ведут бои с немцами на правом берегу реки Случь, бандеровцы готовят нападение за рекой Буг, где немцы сейчас концентрируются". Нехай пред’являє претензії командирові партизанського загону Шитову, який написав це донесення до Українського штабу партизанського руху", – заявив Сергійчук.

  "Хай також пред’являє претензії до заступника керівника Рівненського обласного партизанського штабу, який доповідає, що не радянські партизани у Рівному палили кінотеатри з німцями, а бандерівці", – додав історик.

  Як повідомлялось, Вадим Колесніченко вніс у Верховну раду законопроект, що передбачає покарання аж до довічного ув’язнення за героїзацію учасників ОУН і УПА. За словами Колесніченка, він вважає учасників цих організацій "фашистськими пособниками".

  Gazeta.ua

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150