Міністерство освіти нав’язує школам російську як другу іноземну,- ЗМІ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З нового навчального року в Україні набуває чинності розпорядження Міністерства освіти і науки про обов’язкове вивчення в школах з 5-го класу другої іноземної мови – нею може бути будь-яка іноземна мова або російська або інша мова національних меншин, пише тижневик "Дзеркало тижня. Україна (ZN.UA).

  Прирівнювання російського до "другої іноземної мови", хоча згідно з Конституцією вона є мовою нацменшин, дозволить значно розширити його вивчення в українських школах, відзначає автор статті, оглядач ZN.UA з питань освіти Оксана Онищенко.

  Управління освіти зібрали інформацію про те, яку саме мову вивчатимуть як другу іноземну п’ятикласники кожної школи. Згідно з цими даними, 52% шкіл вибрали німецьку мову, 23% – російську, 14% – французьку, 8% – англійська, 2% – польський, 1% – іспанську.

  Як розповіли ZN.UA самі працівники освіти, на різних нарадах їх всіляко спонукають вибирати російську мову як другу іноземну.

  За інформацією голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, оприлюдненої під час зустрічі з журналістами, тільки в Київській області російську як іноземну вивчатимуть 50% учнів, а в Бориспільському районі таких школярів – цілих 62%.

  Як зазначає оглядач, для деяких шкіл, особливо на селі через брак фахівців, які знають європейські мови, вибір російської мови в якості другої іноземної може стати єдиним виходом.

  Інтерфакс

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150