Олег Тягнибок: Керівництво парламенту продовжує ігнорувати нагальні соціяльні законопроекти

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Минулого пленарного тижня керівництво Верховної Ради проігнорувало вимогу фракції Всеукраїнського об’єднання "Свобода" щодо розгляду в другому читанні законопроєкту №2201 "Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я". Поки цей законопроєкт проходить шлях між першим та другим читаннями, триває ганебна практика ліквідації або так званої "реорганізації" лікарень. Про це 17 червня 2013 року заявив голова парламентської фракції націоналістів Олег Тягнибок під час засідання Погоджувальної ради.

  "Так виглядає, що Голова Верховної Ради не надто хвилюється про сотні тисяч українців, яким сьогодні урізають і так мізерне медичне обслуговування. Наприклад, минулого тижня під час акції "Вставай, Україно!" мешканці Миколаївщини піднімали це питання. Протягом останнього року в області було ліквідовано як мінімум 15 фельдшерсько-акушерських пунктів, 3 пологових будинки та 1 лікарня. Внаслідок таких "реформ" мешканці сіл Миколаївщини змушені їздити за 30-60 кілометрів для отримання медичної допомоги. Жителі области не тільки не можуть реалізувати своє право на кваліфіковану медико-санітарну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря та закладу охорони здоров’я, а й навіть народити дитину в належних умовах", – наголосив очільник націоналістів.

  Також лідер фракції ВО "Свобода" вкотре закликав припинити чергову спробу безпідставно внести до порядку денного законопроєкти комуністів реєстр. № 2180а, 2178а і 2179а, які було відхилено під час голосування минулого пленарного тижня: "Пропоную керівництву Верховної Ради припинити рекламувати та поширювати "антифашистську" істерію, з якої вже сміється вся країна. Наполягаємо на виключені з розкладу пленарних засідань законопроєктів комуністів та включити до порядку денного належним чином оформлені та зареєстровані на два місяці раніше законопроєкти опозиції, які спрямовані на боротьбу з нацизмом і сталінізмом та передбачають недопущення наруги над місцями поховання усіх, хто боровся за незалежність України".

  Олег Тягнибок уточнив, що йдеться, зокрема, про законопроєкти "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення чи виправдання злочинів нацизму та сталінізму" (№ 2729); та "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за наругу над місцями поховання учасників національно-визвольної боротьби за свободу і незалежність України, жертв репресій тоталітарного комуністичного режиму та геноциду 1932-1933 років)" (№ 2730).

  Очільник ВО "Свобода" зауважив, що факт спроби включити до порядку денного неліквідні законодавчі ініціятиви комуністів замість першочергових ініціятив опозиції свідчить, що триває ганебна практика ігнорування законопроєктів від опозиції. Їх безпідставно виключають із розкладу пленарних засідань, навіть попри наявність схвальних висновків комітетів.

  "Учергове кудись подівся з розкладу засідань законопроєкт реєстр. №2207 "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо підсилення прозорості закупівель підприємств)", який зареєстрували лідери опозиційних фракцій. Нагадаю, що цей документ передбачає зобов’язати підконтрольні державі підприємства розміщувати звіти про результати проведення закупівель, які вони здійснювали за рахунок власних коштів, на веб-порталі уповноваженого органу протягом трьох робочих днів після укладання договору. Влада, багато представників якої "годується" з тендерних закупівель, не зацікавлена у підвищені їхньої прозорості, тому і робить все для того, щоби ініціятиви опозиції щодо вдосконалення законодавства про закупівлі не було розглянуто", – підкреслив Олег Тягнибок.

  ВО "Свобода" також наполягає включити до розкладу на поточний пленарний тиждень законопроєктів народних депутатів фракції ВО "Свобода", які у встановленому Регламентом порядку отримали позитивні висновки комітетів. Серед них зокрема: реєстр. № 2101 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розвитку сільського господарства)

  (Visited 1 times, 1 visits today)
 • 180x150