Персональний склад та біографії членів нової політради ВО «Батьківщина»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Про процес та наслідки об’єднання «Батьківщини» та «Фронту змін» (за участі партії «Реформи та порядок» і уламків Народного Руху) Тиждень.ua писав неодноразово. «Батьківщина» змогла зберегти за собою більшість в ключовому керівному органі партії, її Політраді, чисельність членів якої після злиття зросла з шістдесяти до вісімдесяти чотирьох. Натомість, як неважко помітити з нижче приведеного аналізу, керівний орган «Батьківщині» складається не лише із відданих «борців з режимом», а й з кучмістів, політичних пристосуванців, рейдерів та іншої сумнівної публіки.

  1. Тимошенко Юлія Володимирівна. Лідер «Батьківщини».

  2. Яценюк Арсеній Петрович. Голова Політради «Батьківщини», колишній керівник «Фронту змін».

  3. Турчинов Олександр Валентинович. Права рука Юлії Тимошенко, керівник штабу «Батьківщини».

  4. Абдуллін Олександр Рафкатович. Заслужений журналіст України. Був членом Християнсько-демократичної партії України, «Демократичного союзу», груп та фракцій «Відродження регіонів», «Єдина Україна», «Європейський вибір», СДПУ(О), зрештою потрапив в БЮТ. Має бізнес-стосунки з Ігорем Бакаєм та Костянтином Жеваго. Мультимільйонер, вважається одним з відповідальних за PR-підтримку «Батьківщини».

  5. Аваков Арсен Борисович. У 2004 року був заступником керівника Харківського штабу Віктора Ющенка, у 2005 році призначений головою Харківської облдержадміністрації. Перед другим туром виборів 2010 року оголосив про підтримку Юлії Тимошенко, за що був звільнений з посади, перейшов в БЮТ. На початку 2012 року проти нього порушили кримінальну справу за фактом перевищення влади та службових повноважень, у березні був оголошений в розшук «Інтерполом» та заарештований в Італії. У квітні вийшов на свободу, у жовтні Італія відмовила Україні в екстрадиції. Повернувся до України після обрання нардепом.

  6. Боднар Ольга Борисівна. Нардеп України 5-6 скликань від «Батьківщини», в парламенті займалася питання держбудівництва та місцевого самоврядування, нині – керівник ВГО «Жінки Батьківщини»,

  7. Бондаренко Анатолій Васильович. З 2010 року очолює Черкаську обласну партійну організацію ВО «Батьківщина». Підприємець. Вважається креатурою київського бютівця Костянтина Бондарєва, за повідомленнями ЗМІ має бізнес-контакти з черкаськими регіоналами.

  8. Бондарєв Костянтин Анатолійович. Нардеп, голова Київської обласної організації «Батьківщини» з червня 2010 року., колишній соціаліст. Мультимільйонер. Соратниками підозрювався у торгівлі місцями в списках та на округах.

  9. Бондаренко Володимир Дмитрович. Був членом партії «Реформи і порядок» — голова Київської міської організації та заступник голови партії з 1999 року, членом групи «Реформи», «Незалежні», фракції ПРП, «Реформи — центр», фракції «Наша Україна», з 2007 року член фракції «БЮТ». Обраний по Святошинському району Києва.

  10. Бурбак Максим Юрійович. Член партії «Фронт змін», був головою Чернівецької обласної організації, став депутатом 7-го скликання. За декларацією, не мав жодних доходів. Близький друг Арсенія Яценюка, працював з ним з часів роботи останнього в Мінекономіки Криму.

  11. Бриченко Ігор Віталійович. Екс-директор фірми «Агросвіт», яким зараз керує його дружина. З 2010 по 2012 роки депутат Миколаївської обласної ради від «Батьківщини», нині нардеп, переміг у 130 окрузі. Мультимільйонер.

  12. Верігіна Ірина Костянтинівна. Працювала помічником Наталії Королевської, помічником гендиректора держпідприємства «Донбасантрацит». Член спілки журналістів України. З 2005 року в «Батьківщині», керувала Луганською облорганізацією.

  14. Вознюк Юрій Володимирович. Був головою фракції «Фронт змін» у Рівненській міськраді, став наредпом по округу № 153. Мультимільйонер.

  15. Гриневич Лілія Михайлівна. Була членом ради партії «Фронт Змін», координатором напрямку «Суспільство знань» проекту «Уряд змін» Арсенія Яценюка, нині керує профільним комітетом.

  16. Головко Валерій Анатолійович. Екс-депутат Полтавської облради від «Фронту Змін». Пройшов у ВР за списком як безпартійний.

  17. Гринів Ігор Олексійович. Соціолог, політтехнолог. Один з організаторів Народного Руху України на Львівщині, народний депутат 1-го скликання. Засновник партії «Реформи і Порядок». Був заступником керівника виборчого штабу блоку «Наша Україна». Народний депутат України 4-го скликання від «Нашої України». Член фракції «Наша Україна», фракції ПРП. Нардеп 6-го скликання від БЮТ, № 42 в списку. У 2012 році балотувався за списком «Батьківщини» під номером 70, у ВР не потрапив.

  18. Денісова Людмила Леонтіївна. З 2005 року у «Батьківщині». Народний депутат 5,6,7-го скликань. Була міністром економіки АР Крим, міністром праці та соціальної політики України у другому уряді Тимошенко. Деякими ЗМІ звинувачувалася у розкраданні кількох десятків мільйонів на останній посаді.

  19. Деревляний Василь Тимофійович. Член «Батьківщини» з 2001 року, голова Тернопільської обласної організації. Свого часу був одним з ініціаторів створення Української Консервативної Республіканської партії. Вважається близьким пдо Олександра Турчинова.

  20. Дубовой Олександр Федорович. Депутат 6-7-го скликань від «Батьківщини». У ЗМІ звинувачувався в рейдерських атаках на Одеське підприємство «Оріон». Особистий друг Олександра Турчинова.

  21. Дзендзерський Денис Вікторович. Був членом Політради «Єдиного центру». Нардеп від «Батьківщини», пройшов за списком за квотою «Фронту змін». Батько Дзензерського депутат Дніпропетровської облради від «Фронту змін». Вважається потенційною «тушкою». Володар чорного поясу з карате.

  22. Ємець Леонід Олександрович. Був членом ПРП, членом політради «Нашої Україна», Народний депутат 7-го скликання. Батько, Олександр Ємець, був народним депутатом 1, 2 та 3-го скликань, членом НДП, міністром України у справах національностей і міграції, віце-прем’єром з політико-правових питань.

  23. Заставний Роман Йосипович. Міський голова Тернополя з 2006 по 2010 рік. Був заступником голови місцевої «Нашої України», співкоординатором ГО «Майдан», очолював осередок Тернопільської обласної організації «За Україну!», з квітня 2012 року очолює Тернопільську обласну організацію політичної партії «Фронт Змін». Притягувався до адмінвідповідальності через умисну відмову від надання інформації щодо отримання та використання Тернопільською міською радою бюджетних коштів. .

  24. Іванчук Андрій Володимирович. Один з керівників «Фронту Змін». Особистий друг Арсенія Яценюка зі студентських років, коли вони заснували юрфірму «Юрек Лтд». Згідно декларації,вся сім’я Іванчуків у складі трьох осіб жила на 34 тис. на рік. При цьому утримувала дороге майно, серед якого Toyota Sequoia вартістю близько $ 90тис доларів та катери, зокрема. Galeon 440 вартістю до 350 тис євро.

  25. Ілик Роман Романович. Нардеп, голова Львівської облорганізації «Батьківщини». Внутрішньофракційний опонент Арсенія Яценюка, підписант листа до Тимошенко з критикою Яценюка та Миколи Мартиненка.

  26. Кальченко Валерій Михайлович. Голова Кіровоградської обласної організації «Батьківщини» Народний депутат 5,6,7-го скликань. Екс-міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, екс-член РНБО та колишній мер Кіровограда.

  27. Кеменяш Олександр Михайлович. Голова Закарпатської обласної організації «Батьківщини». Народний депутат 4, 5, 6, 7 скликань. Бізнесмен, вважався одним з найзатятіших прогульників парламентських засідань.

  28. Кириленко Іван Григорович. Був заступником голови Дніпропетровської ОДА Павла Лазаренка, міністр аграрної політики в урядах Віктора Ющенка та Анатолія Кінаха, віце-прем’єр в першому уряді Віктора Януковича, депутат ВР усіх скликань, крім першого, від «Громади», «За Єдину Україну!» та БЮТ. Керівник фракції БЮТ в 6-ому скликанні.

  29. Кожем’якін Андрій Анатолійович. Генерал-майор СБУ. Був заступником голови СБУ у 2005 році. Депутат 5, 6, 7-го скликань від «Батьківщини». У 6-ому скликанні був керівником фракції БЮТ. Вважався близьким до Олександра Турчинова.

  30. Кодола Олександр Михайлович. Голова Чернігівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», Голова правління Чернігівської обласної громадської організації «Центр політичних студій та аналітики». Депутат Чернігівської обласної ради, керівник фракції політичної партії ВО «Батьківщина» в Чернігівській обласній раді.

  31. Кравчук Василь Петрович. Нардеп 6-го і 7-го скликань, керівник Хмельницької облорганізації «Батьківщини». Працював в аграрній сфері, був головою Теофіпольської РДА та райради. Вважався наближеним до Олександра Турчинова, є серед підписантів листа до Юлії Тимошенко з різкою критикою Арсенія Яценюка.

  32. Крайній Валерій Григорович. Голова Запорізької обласної організації «Батьківщини», депутат 6-го скликання. ЗМІ повідомляли про перевищення Крайнім ліміту на безоплатний проїзд для нардепів. На виборах 2012 року включений до списку ВО «Батьківщина» під непрохідним 82 номером.

  33. Курпіль Степан Володимирович. Заслужений журналіст України, член Комісії з журналістської етики Національної спілки журналістів України,. Народний депутат 5-го, 6-го та 7-го скликань від ВО «Батьківщина». Як і Крайній, звинувачувався у перевитраті коштів на безоплатний проїзд.

  34. Крулько Іван Іванович. Депутат Київської міської ради, депутатська фракція УДАРу Віталія Кличка. Був завідуючим секретаріатом депутатської фракції Народного Руху України, заступником завсекретаріату фракції НУНС, заступником міністра у справах сім’ї, молоді та спорту.

  35. Кужель Олександра Володимирівна. Нардеп 2-го та 7-го скликань. Була соратницею Євгена Щербаня, Леоніда Кучми та Сергія Тигіпка. Очолювала Держкомпідприємництва, була заступником голови «Сильної України», була заступником міністра регіонального розвитку та будівництва в другому уряді Януковича. Партквиток «Батьківщини» за підписом Юлії Тимошенко отримала на останньому з’їзді «Батьківщини», вважається наближеною до Арсенія Яценюка.

  36. Королюк Валентин Анатолійович. Член Народного Руху України, голова Рівненської обласної організації. Був першим заступником голови Рівненської облради, депутатом Рівненської міськради двох скликань. Народний депутат 7-го скликання.

  37. Ксенжук Олександр Степанович. Голова Хмельницької обласної організації «Фронту Змін». Будучи депутатом обласної ради, позачергово отримав на себе та дружину Ольгу земельні ділянки у приміській зоні загальною площею 3,1 га. Балотувався до Верховної ради України у 2012 році від ВО «Батьківщина» під непрохідним № 92.

  38. Князевич Руслан Петрович. Член партії «Фронт змін». Був членом «Нашої України», входив до складу Центрвиборчкому. Народний депутат 5-го, 6-го скликання від НУНС. Народний депутат 7-го скликання від ВО «Батьківщина. Одружений на сестрі Юрія Павленка, Уповноваженого Президента України з прав дитини з 2011 року.

  39. Купрейчик Ірина Валеріївна. Була депутатом Сумської обласної ради від «Фронту змін». Народний депутат 7-го скликання від Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» по одномандатного округу. На момент обрання директор ТОВ «Нива-Агротех», де, згідно, з декларацією,не отримувала доходу. Сукупний дохід членів сім’ї, яка складається з трьох осіб – 6 000 грн на рік. Нещодавно скаржилася на сильний тиск з боку влади.

  40. Кубів Степан Іванович. Голова Львівського обласного осередку ГО «Фронт Змін». Був депутатом Львівської обласної ради за списками «Нашої України» та «Фронту Змін». Народний депутат України 7-го скликання від ВО «Батьківщина» під № 23. Член наглядової ради банку «Львів», член ради Торгово-промислової палати України, співзасновник Мистецького фонду імені Данила Галицького. У 2003 році податковою було порушено кілька справ за ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах, коли Кубів очолював «Кредит банк».

  41. Лівінський Михайло Олександрович. Особистий помічник Юлії Тимошенко, керівник її Служби та Апарату часів першого та другого прем’єрства. Нардеп 6-го скликання.

  42. Лисенко Олександр Миколайович. Член ВО «Батьківщина», голова Сумської обласної партійної організації, депутат Сумської міської ради. Керівник ТОВ «Сумитранс – С», займається транспортними перевезеннями. В сумських ЗМІ наразі активно обговорюється тема висунення Лисенка на крісло міського голови.

  43. Ледовських Олена Володимирівна. Голова правління, ГО «Кияни – за реформи». Була заступником керівника виконкому київської організації «Нашої України». Балотувалася до Верховної ради від ВО «Батьківщина» під № 69 ,не потрапила в парламент. Близька соратниця Миколи Мартиненка. До 2006 року працювала керівником структури ЗАТ «Бринкфорд», яка належала Давиду Жванії.

  44. Лук’янчук Руслан Валерійович. Член ВО «Батьківщина». Був членом партії «Громада», помічником-консультантом Олександра Турчинова, переслідувався режимом Леоніда Кучми, просидів 8,5 місяців у слідчому ізоляторі. Народний депутат 5-го, 6-го та 7-го скликання від ВО «Батьківщина».

  45. Лунченко Валерій Валерійович. Голова Хустської міської «Фронту Змін». Був депутатом Закарпатської обласної ради «Фронту». ЗМІ повідомляли про наявність у Лунченка нерухомості та бізнесу в сусідній Угорщині. На момент обрання був керуючий справами Хустського міськвиконкому.

  46. Москаль Геннадій Геннадійович. Генерал міліції. Член «Фронту Змін». Був заступником Міністра внутрішніх справ України, головою Закарпатської ОДА, головою Держкомітету України у справах національностей та міграції, головою Луганської ОДА, постійним представником Президента Ющенка в Криму, заступником Голови СБУ, народним депутатом 6-го скликання від НУНС. Має хороші контакти в правоохоронних колах.

  47. Меріков Вадим Іванович. Член партії «Фронт Змін». Був членом «Батьківщини», звідки зі скандалом вийшов у 2009 році. Очолив обласну організацію «Фронт Змін», був депутатом Миколаївської облради. У ЗМІ його часто пов’язують з кримінальними структурами «авторитета» Богомаза. Перший в черзі на потрапляння до ВР за списком «Батьківщини».

  48. Мунтян Іван Миколайович. Член ВО «Батьківщина». Був заступником голови Чернівецької обласної ради, начальником обласної Служби автомобільних доріг. У 2005 вступив до «Батьківщини», у 2010 році очолив облпарторганізацію. Після звільнення у 2010-му звинувачувався у розкраданні коштів, отриманих Службою на ліквідацію наслідків повені 2008 року. ЗМІ повідомляли про його причетність до постачання контрабандних товарів із Румунії.

  49. Матейченко Костянтин Володимирович. Член партії «Фронт Змін». Був у лавах Партії регіонів, потім у СПУ, у 2009 році знову вступив до Партії регіонів, активно агітував за Віктора Януковича на виборах 2010 року. У 2011 році вступає у «Фронт Змін». Був сільським головою села Покровське Донецької області, звинувачував ся в нападах на місцевих чиновників. Балотувався до Верховної ради 2012 року по 46 округу в Донецькій області, вибори програв.

  50. Миколаєнко Володимир Васильович. Голова Херсонської облорганізації «Батьківщини», голова фракції «Батьківщина» у міській раді. Перебуває в напружених стосунках з місцевим «Фронтом Змін».

  51. Немиря Григорій Михайлович. Нардеп 5, 6, 7-го скликань від «Батьківщини». Екс-проректор Києво-Могилянської академії, екс-голова правління фонду «Відродження». Послідовний прихильник євроінтеграції, у ЗМІ його називають «особистим міністром закордонних справ Тимошенко».

  52. Одарченко Юрій Віталійович. Голова Київської міської організації «Батьківщини», керував Херсонською обласною організацією (2005 – 2010). Був депутатом Херсонської міської ради двох скликань, першим заступником Херсонського міського голови. Народний депутат 5-го, 6-го, 7-го скликань. Один з головних представників внутрішньої «фронди» проти Арсенія Яценюка.

  53. Олійник Віктор Степанович. Вчитель історії, згодом підприємець. Екс-голова фракції «Батьківщина» у Волинській облраді. Депутат ВР 6-го, 7-го скликань.

  54. Оробець Леся Юріївна. Член партії «Фронт Змін». Народний депутат 6-го скликання, член фракції НУНС, член Президії «Єдиного Центру». Нардеп 7-го скликання від «Батьківщини». Активно працює з ГО «Наші гроші» та «Центр протидії корупції». Батько, Юрій Оробець, був народним депутатом 2-го, 4-го та 5-го скликань, загинув в автокатастрофі.

  55. Павловський Андрій Михайлович. Член партії ВО «Батьківщина», заступник голови Київської міської організації. Народний депутат 6-го, 7-го скликань від ВО «Батьківщина». Був депутатом Київської міської ради, міністром соціальної політики та праці опозиційного уряду України. Син відомого вченого і політика Михайла Павловського.

  56. Пашинський Сергій Володимирович. Заступник голови партії ВО «Батьківщина», голова Житомирської обласної організації. У 2002 році балотувався до Верховної ради від блоку політичних партій «Проти всіх», був заступником голови правління «Ощадбанку», радником Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, заступником голови наглядової ради Державної іпотечної установи, генеральним директором Державного підприємства «Укррезерв». Народний депутат 5-го, 6-го, 7-го скликань від ВО «Батьківщина». Входить в орбіту впливу Арсенія Яценюка. У 2002 році був арештований Генеральною прокуратурою України за підозрою у привласненні та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах і шахрайстві. У 2004 р. кримінальна справа припинена. У 2010 році у ЗМІ повідомляли про причетність Пашинського до рейдерського захоплення підприємства ЗАТ «Житомирські ласощі».

  57. Парубій Андрій Володимирович. Член партії «Фронт змін». Очолював націоналістичну молодіжну організацію «Товариство «Спадщина», разом з Олегом Тягнибоком заснував Соціал-національної партію України, яку потім перейменували на ВО «Свобода», був депутатом Львівської міської ради, заступником голови Львівської обласної ради, головою партії «Народний союз «Українці!», реорганізованої в ГО «Український дім», депутатом Львівської обласної ради від блоку «Наша Україна». Народний депутат 6-го скликання від блоку НУНС. Нардеп 7-го скликання від «Батьківщини». Підозрювався у киданні димових шашок в залі парламенту під час ратифікації Харківських угод у 2010 році.

  58. Подгорний Сергій Петрович. Член партії ВО «Батьківщина». Був членом КПРС, засновником «Демократичної платформи» в КПРС у Луганській області, членом Партії демократичного відродження України, засновником об’єднання «Нова Україна», членом Національно-демократичної партії, членом політичної партії «Яблуко». Народний депутат 3-го скликання від НДП, 5, 6-го кликань від «Блоку Юлії Тимошенко». Балотувався до Верховної ради 2012 року, але отримав непрохідне 100 місце у списку ВО «Батьківщина».

  59. Прокопчук Юрій Володимирович. Член партії ВО «Батьківщина», голова Рівненської обласної організації. Військовий штурман 1-го класу. Народний депутат 6-го скликання від «Блоку Юлії Тимошенко». На парламентських виборах 2012 року зайняв 78 місце у списку ВО «Батьківщина». У рівненських ЗМІ подейкують, що він буде брати участь у виборах на посаду міського голови.

  60. Пустовіт Григорій Олександрович. Голова Волинської обласної організації ВО «Батьківщина», секретар Луцької міської ради. За інформаціє волинських ЗМІ, є одним серед найбагатших депутатів міської ради.

  61. Поляков Максим Анатолійович. Член партії «Фронт Змін». Заступник міського голови м. Умань Черкаської області. Депутат Уманської міської ради, входить до прорегіоналівської депутатської більшості «Будуємо нову Умань» як позафракційний. Черкаські ЗМІ пророкують Полякову в недалекому майбутньому крісло голови Черкаської обласної парторганізації. Балотувався до Верховної ради у 2012 році від ВО «Батьківщина» по 200 одномандатному виборчому округу, вибори програв.

  62. Пишний Андрій Григорович. Член політради та голова Комітету партійного контролю партії «Фронт Змін», права рука Арсенія Яценюка. Виконував обов’язки голови «Ощадбанку», був першим заступником глави правління ВАТ «Укрексімбанк», був заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Народний депутат 7-го скликання від ВО «Батьківщина».

  63. Петренко Павло Дмитрович. Член політичної партії «Фронт Змін», входив до бюро партії та керував юридичним департаментом. Працював на посадах в департаменті правового забезпечення ВАТ «Ощадний банк України», був депутатом Київської обласної ради. Народний депутат 7-го скликання від ВО «Батьківщина» № 52 у списку.

  64. Радковський Олег Володимирович. Голова Одеської облорганізації ВО «Батьківщина». Був президентом українсько-американського спільного підприємства «Берег-сервіс». Народний депутат 5-го, 6-го скликань від «Блоку Юлії Тимошенко». Балотувався до Верховної ради 2012 року від ВО «Батьківщина» під непрохідним номером 120. Звинувачувався у невиконанні вимог перед інвесторами житлових будинків.

  65. Сас Сергій Володимирович. Член партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», член Центральної ради громадської організації «Українське юридичне товариство». Народний депутат 2-го скликання від Селянськї партії України. У 3-му скликанні пройшов до ради у лавах блоку «За правду, за народ, за Україну!». У 1999 році став членом ВО «Батьківщина». Депутат 4-го, 5-го, 6-го та 7-го скликання від ВО «Батьківщина». Захисник Юлії Тимошенко.

  66. Сенченко Андрій Віленович. Голова Кримської республіканської організації ВО «Батьківщина», голова. Був першим секретарем Київського райкому ЛКСМУ, першим секретарем Сімферопольського міськкому ЛКСМУ, другим Кримського обкому ЛКСМУ, членом «Партія економічного відродження», членом партії «Яблуко». Народний депутат 5-го, 6-го, 7-го скликання від ВО «Батьківщина». У ЗМІ звинувачував ся в «кришуванні» конвертаційних центрів, пов’язувався з організацією бізнес-турів «човників» у Туреччину, Румунію та Польщу.

  67. Сидорчук Вадим Васильович. Член політичної партії «Фронт Змін». Депутат Рівненської обласної ради, директор ТОВ «Торговий Дім Любисток». До Верховної ради 2012 балотувався від ВО «Батьківщина» під непрохідним номером 94.

  68. Сушкевич Валерій Михайлович. Член партії ВО «Батьківщина», президент Національного комітету спорту інвалідів України, голова Всеукраїнського громадського соціально-політичного об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України», президент Асоціації «Спортивна індустрія України». Був членом політвиконкому партії «Нова політика», членом Партії промисловців і підприємців України, потім знову вступив в лави ВО «Батьківщина». Народний депутат 3-го скликання від ВО «Громада», був членом фракцій «Громада» та «Батьківщина». Народний депутат 4-го скликання від блоку «За єдину Україну!», був членом ПППУ, фракції «Єдина Україна», фракції партій ППУ та «Трудова Україна», членом групи «Воля народу», членом фракції ПППУ та фракції «Блок Юлії Тимошенко». Народний депутат 5-го, 6-го, 7-го скликання від ВО «Батьківщина».

  69. Соболєв Сергій Владиславович. Член партії «Реформи і порядок». Народний депутат 1-го скликання, член партії «Демократичне відродження України». Народний депутат 2-го скликання, очолював депутатську групу «Реформи». Був радником Прем’єр-міністра України Віктора Ющенка. Народний депутат 4-го скликання від блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». У 2007 році став народним депутатом 6-го скликання від ПРП у складі «Блоку Юлії Тимошенко». Народний депутат 7-го скликання від ВО «Батьківщина». Змістив голову партії «Реформи і порядок» Віктора Пинзеника, до цього був головою Запоріжської обласної парторганізації. ЗМІ пов’язують Соболєва з Віктором Балогою, також інформують про тісний зв’язок політичної діяльності Соболєва з лобізмом.

  70. Семерак Остап Михайлович. Член партії «Реформи і порядок», голова виконкому. Був завідувачем секретаріату фракції «Наша Україна», завідувачем секретаріату фракції партії «Реформи і Порядок», заступником голови КМДА. Народний депутат 6-го скликання від «Блоку Юлії Тимошенко». Балотувався до Верховної Ради у 2012 році від ВО «Батьківщина» під №76 у списку.

  71. Томенко Микола Володимирович. Член ВО «Батьківщина». Бав членом партії «Реформи і порядок». Працював начальником Головного управління преси та інформації КМДА за часів мерства Олександра Омельченкоа. Потрапив до ВР від блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Під час Помаранчевої революції був членом Комітету національного порятунку. Був віце-прем’єром України з гуманітарних та соціальних питань в уряді Юлії Тимошенко. У 2005 році покинув лави ПРП та вступив до ВО «Батьківщина». Народний депутат 5-го, 6-го та 7-го скликання від ВО «Батьківщина». Можливий майбутній кандидат в мери Києва від ВО «Батьківщина», внутрішньо фракційний опонент Арсенія Яценюка.

  72. Триндюк Юрій Григорович. Голова Севастопольської міської організації ВО «Батьківщина». У 5-6-ому скликаннях – депутат ВР від БЮТ. У 2012 році балотувався по списку № 74 від ВО «Батьківщина». ЗМІ пов’язують його з колишнім Генпрокурором Святославом Піскуном (вони одружені на рідних сестрах). Перед депутатство займався бізнесом у хлібопекарській галузі.

  73. Тарасюк Борис Іванович. Екс-голова Народного Руху України. Був керівником секретаріату МЗС України, заступником Міністра закордонних справ, Послом України в Бенілюксі, Міністром закордонних справ України. Був членом партії «Реформи і Порядок». Народний депутат 4-го, 5-го, 6-го скликань від блоку «НУНС. До парламенту 7-го скликання потрапив від ВО «Батьківщина» під № 9.

  74. Ульяхіна Антоніна Миколаївна. Тітка Юлії Тимошенко. Голова Дніпропетровської обласної організації ВО «Батьківщина», депутат Дніпропетровської обласної ради. Генеральний директор фірми «Беютага».

  75. Федорчук Ярослав Петрович. Один із засновників партії, незмінний керівник її секретаріату до останнього з’їзду. Народний депутат 5-го, 6-го та 7-го скликання.

  76. Фомін Олександр Вікторович. Член ВО «Батьківщина», заступник керівника блоку інформації, PR та медійних комунікацій штабу партії.. Член Національної спілки журналістів України. Народний депутат 6-го скликання від БЮТ.

  77. Фаєрмак Сергій Олександрович. Член партії «Фронт Змін». Був депутатом Одеської обласної ради від Соціальної партії України, згодом депутат обласної ради від «Фронту Змін». Був начальником відділення філії «Укрексімбанку» у Кривому Розі, генеральним директором ВАТ «Стальканат» у Одесі, згодом став головою правління цього підприємства та директором, в.о. гендиректора ВАТ «Силур» у м. Харцизськ, головою ради директорів ТОВ «Індустріально-метизна спілка» у Одесі, директором ТОВ «Компанія з управління активами «Теком естет менеджмент» у Одесі, головою ради директорів ТОВ «Промислово-інвестиційної компанії «Денкер». Народний депутат 7-го скликання від ВО «Батьківщина» під № 39 у списку. За неофіційними джерелами Тиждень.ua, саме на цю особу Юлія Володимирівна запропонувала членом Політради партії замість Миколи Мартиненка. Один з потенційних «тушок».

  78. Федорук Микола Трохимович. Пройшов до ВР 7-го скликання по квоті «Фронту Змін». Був віце-президентом Асоціації міст України, Чернівецьким міським головою, п’ять разів перемагав на виборах мера. Полковник СБУ у відставці.

  79. Хміль Михайло Михайлович. Член партії «Фронт Змін». Був головою секретаріату ГО «Комітет підприємців Львівщини», директором Львівського обласного центру зайнятості, депутатом Львівської міської ради від партії «Фронт змін». Народний депутат від ВО «Батьківщина» по одномандатному округу №115. За інформацією ЗМІ, Хміль неодноразово звинувачувався у здійсненні державних закупівель за завищеними цінами на посаді директора центру зайнятості.

  80. Швець Віктор Дмитрович. Член ВО «Батьківщина». Народний депутат 5-го, 6-го, 7-го скликання від ВО «Батьківщина». До обрання у ВР був Начальником Головного управління нагляду за додержанням законів органами державної податкової служби та на транспорті Генеральної прокуратури України, має ранг державного радника юстиції 3-го класу, є головою колегії адвокатів в місті Києві. Був адвокатом Юлії Тимошенко.

  81. Шкіль Андрій Васильович. Нардеп 4, 5, 6-го скликань. Екс-очільник УНА-УНСО. За організацію акції «Україна без Кучми» потрапив за грати, звідки обрався депутатом. В кінці 2012 року виїхав до Чехії, побоюючись переслідувань влади, зараз перебуває у Франції.

  82. Шлемко Дмитро Васильович. Голова Івано-Франківської обласної організації «Батьківщини». У 1998 році балотувався до ВР як член партії «Міжрегіональний блок реформ», паралельно йшов кандидатом від передвиборчого блоку партій «Соціально-ліберальне об’єднання» (СЛОн). Народний депутат 5-го, 6-го, 7-го скликання від ВО «Батьківщина». Звинувачувався деякими ЗМІ у продажу місць на мажоритарних округах під час останніх виборів.

  83. Щербаківська Людмила Михайлівна. Член ВО «Батьківщина». На виборах до парламенту у 2012 році була включена у список під № 135. На час передвиборчої кампанії працювала помічником-консультантом народного депутата.

  84. Яворівський Володимир Олександрович. Член ВО «Батьківщина». Член Спілки письменників України, Спілки Журналістів України. Один із засновників Народного Руху України, був членом партії «Реформи і Порядок», членом Демократичної партії України, членом фракції «Наша Україна». Лауреат Державної премії України імені Тараса Григоровича Шевченка за повість «Вічні Кортеліси». Судився та виграв судовий позов до газети «Молода Галичина» у розмірі 30 тис. грн. за розповсюдження неправдивої інформацію про свою причетність до КДБ.

  Тиждень

  (Visited 90 times, 1 visits today)
 • 180x150