Фаріон розповіла, як пробуджувала «ген свободи» в донецьких шахтарів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Народний депутат від «ВО« Свобода »Ірина Фаріон поділилася враженнями про презентацію своєї монографії «Мова норма: знищення, пошук, віднова »та книги Юрія Іллєнка« Криниця для спраглих »у Донецьку

  Про це Фаріон 30 червня написала у своєму блозі.

  «Мій приїзд до Донецька з монографією про трагедію і торжество нашої мови і є запереченням так званого «солов’їного співу». Це розповсюдження і затвердження націоналістичної ідеології і пробудженні, по Юрію Іллєнку, приспаного «гена свободи». Це змагання за українську сутність у всьому і незважаючи ні на що », – написала Фаріон.

  Вона зазначила, що подарувала шахті ім.Засядька, де відбулася презентація, символічний дзвін зі Львова «з зображенням свого славного міста як знак нашого спільного пробудження і нестримної роботи над відродженням нашого краю від Львова до Донецька».

  «Якщо хтось не може вмістити це у своїй «шлунково-прагматичній »голові, нехай згадає ще одні слова геніального Іллєнко про мотивації наших вчинків :«Робіть так, щоб мотиви ваших вчинків ставали законом для всіх», – зазначила Фаріон.

  «Не тільки в стінах Верховної Ради кується українська національна ідея, а насамперед на живих зустрічах, насправді невгамовним бігом вільних українців один до одного, всупереч різниці їх географії. Надихнула мовна правда, ідейне горіння і одержимість світлих донеччан, які прийшли на зустріч »- продовжила Фаріон.

  Вона написала, що «понад 300 примірників книги розійшлися миттєво».

  «Привезли мало. Книга йшла, як вода в пісок. Тому вже не працюють слова Василя Стуса від 1972 року: «Людині, що пише українською мовою, їхати в Донецьк все одно, що, скажімо, в Австралію. Твою українську мову там сприймають восьме чудо світу », – написала Фаріон.

  Вона також попросила вибачення у донеччан, що презентація проходила в маленькому залі «і ще під стукіт і виламування дверей в зал: може, комуністи і завербовані бандити також її хотіли собі купити, а ми їх просто не зрозуміли?»

  Як повідомляли «Коментарі», народні депутати від партії «Свобода» Ірина Фаріон та Михайло Блавацький зустрілися з робітниками шахти імені Засядька в Донецьку у вівторок, 25 червня. На зустрічі були присутні близько 600 осіб. Деякі робітники не зрозуміли, що перед ними виступала депутат від партії «Свобода», Фаріон шахтарям представили як викладача української мови з Львівського університету.

  У цей же день близько 30 активістів Комуністичної партії України блокували вхід в готель «Єва», де відбулася презентація книги Фаріон.

  Пізніше міліціонери затримали двох «свободівців», які перешкоджали комуністам чинити провокації перед початком зустрічі з Фаріон.

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150