У Вікіпедії не відновлюють статті про бої УПА з нацистами

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У мережевій енциклопедії Вікіпедія не відновлюють статті про бої вояків Української повстанської армії проти нацистів під час Другої світової війни.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Зокрема, статті "Бій біля села Городець", "Звільнення в’язнів із німецького концтабору Осада Креховецька", "Підрив лінії зв’язку Вінниця-Берлін" та ще низка текстів про воєнні операції проведені бійцями УПА проти нацистських окупантів стали кандидатами на вилучення в українській Вікіпедії у 2011 році.

  Поскаржилися на статті протягом одного дня одні й ті ж самі люди. Статті вилучили й дотепер дізнатися на цих сторінках, що розповідали про ті бої учасники подій, неможливо. Ні серед істориків, ні серед політиків, ні серед пересічних користувачів Інтернету не знайшлося тих, хто б захотів поновити зміст або ж написати іншу статтю.

  Голова громадської організації "Вікіпедія Україна" Юрій Пероганич, що займається промоцією Вікіпедії, називає ситуацією з вилученням статей про бої УПА з нацистами "інформаційною чисткою".

  "Безперечно, коли люди починають писати про історію ОУН-УПА, то вони наражаються на величезний опір. Ті, хто пише статті такого роду, мають бути добре озброєними для того, щоб вміти написати їх правильно, підкріпити необхідними аргументами та джерелами", – пояснив він.

  Пероганич вказав, що видаляти статті з Вікіпедії не так просто. Він наголосив, що якщо матеріал повністю відповідає правилам написання і має багато посилань на авторитетні джерела, то його ніхто не вилучатиме навіть після скарг.

  Однак якщо недоліки все-таки знайдені, механізм видалення приблизно такий: спочатку відбувається обговорення скарг на статтю, користувачі Вікіпедії голосують "за" чи "проти" вилучення, аргументуючи свою позицію, і вже після цього адміністрація вирішує подальшу долю матеріалу.

  Народний депутат від "Свободи" Ірина Фаріон вважає зникнення низки статей про УПА відповіддю опонентів на діяльність її політсили.

  "Табачня, януковичня і всяке таке інше, вони це роблять тому, що у політичному просторі з’явилася перша єдина ідеологічна партія, і вони не знають, що з нами мають робити. Купити не можуть, стушкувати не можуть – нічого не можуть! Тому ось вигадують такі речі: вилучати через Вікіпедію, а потім чіпляти ярлики", – прокоментувала Фаріон.

  Вояки УПА під час Другої світової війни провели, згідно з різними даними, більше ніж 100 переможних боїв. Перший із них відбувся 7 лютого 1943 року: повстанці, розгромивши німецьку комендатуру в містечку Володимирець, що на Рівненщині, встановили там українську владу.

  ipress.ua

  (Visited 1 times, 1 visits today)
 • 180x150