Статті про УПА на «Вікіпедії» не видаляли – заява

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Низку статей про бої вояків УПА з нацистами об’єднали в одну статтю: «Боротьба УПА проти німецьких окупантів», а не видаляли.

  Про це йдеться у заяві користувачів і редакторів української «Вікіпедії» а також членів ГО «Вікімедіа Україна» у відповідь на статтю Радіо Свобода про ситуацію з вилученням статей про УПА, пише ПІНУ з посиланням на Укрінформ.

  «З технічного боку це означає, що увесь текст зі статей, які об’єднуються, копіюється в зазначену статтю, а старі статті вилучаються. Проте це аж ніяк не означає, що інформація про зазначені події вилучається з української «Вікіпедії», – зазначається в заяві.

  У "Вікіпедії" також наголошують, що оскільки всі попередні редагування статті «Боротьба УПА проти німецьких окупантів» (як і будь-якої іншої статті у «Вікіпедії», яка не перебуває у статусі вилученої – Ред.) можна переглянути, відкривши вкладку «Перегляд історії», кожен може пересвідчитися, що інформацію про зазначені події додали до цієї статті 3 травня 2011 року, тобто за тиждень до того, як вилучили старі статті.

  Водночас спільнота «Вікіпедії» підкреслила, що у фрагменті дискусії стосовно вилучення та об’єднання статей, наведеному у публікації Радіо Свобода «Чому з «Вікіпедії» зникають статті про УПА?» від 29 липня 2013, мали б звернути увагу читачів на те, що текст перенесено в іншу статтю, а не вилучено.

  "На жаль, поширена інформація не врахувала цього факту. Окрім того, у статті подано слайд про вилучення навігаційного шаблону «Мартиролог загиблих діячів ОУН та УПА», який узагалі не є статею і був вилучений 7 жовтня 2012 з технічних причин»", – зауважили у "Вікіпедії".

  (Visited 3 times, 1 visits today)
 • 180x150