Третина росіян не знають, хто такий Янукович – опитування

 • 180x150
 • Опубліковано:

  35% росіян не знають, хто такий Янукович, ще 23% не уявляють, хто така Юлія Тимошенко. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом Громадська думка.

  У ході дослідження у респондентів запитали про їхнє ставлення до чинного Президента України Віктора Януковича та екс-прем’єра Юлії Тимошенко. З’ясувалося, що 35% респондентів не знають, хто такий Янукович, 23% невідома Тимошенко. Позитивно до них відносяться відповідно 25% і 11% опитаних, негативно – 14% і 41%. Вагалися з оцінками 26% і 25% респондентів.

  Також в ході опитування соціологи з’ясували, що більшість громадян Росії добре ставляться до України, кожен п’ятий говорить про поліпшення відносин двох країн, але при цьому близько половини вважає, що Київ більше тяжіє до Заходу, ніж до Москви, показало опитування.

  За останні чотири роки з 30% до 53% збільшилася кількість респондентів, які говорять, що добре ставляться до України. Відповідно з 32% до 4% скоротилася частка негативно налаштованих, показало опитування Фонду Громадська думка (ФГД), проведене 3-4 серпня в 43 суб’єктах РФ.

  З’ясувалося, що більш ніж третина (36%) з 1500 респондентів байдужі до України, але таких за останні два роки стало менше на сім процентних пунктів (43% у 2011 році).

  Характеризуючи на прохання соціологів сучасні російсько-українські відносини, 30% опитаних назвали їх хорошими, 21% – поганими, кожен другий (49%) вагається з оцінками.

  Про які-небудь зміни в характері відносин між Росією і Україною говорять небагато респондентів: 21% вважають, що вони покращуються, 7% – погіршуються, при цьому аргументи на користь тієї чи іншої точки в опитаних вельми розпливчасті. Велика частина громадян (45%) вважає, що у відносинах Москви і Києва нічого не змінюється.

  При цьому респонденти набагато частіше висловлюють думку, що зараз Україна більше прагне до зближення з країнами Заходу, ніж з РФ – 46% проти 24%, решта вагалися висловити свою думку з цього питання (30%).

  Нагадаємо, що згідно з результатами дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології та російським Левада-Центром, більшість українців ставляться до росіян краще, ніж росіяни до українців.

  Корреспондент

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150