Президентом Грузії обраний кандидат від “Грузинської мрії” Маргвелашвілі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Представник правлячої коаліції "Грузинська мрія" Георгій Маргвелашвілі фактично переміг на виборах президента Грузії.

  За нього проголосували більше половини виборців, які прийшли на дільниці у неділю – 829 тис 454 голоси з 1 мільйона 648 тис 662 осіб, передають "РИА Новости".

  Згідно із законодавством Грузії, переможцем визнається кандидат, що отримав не менше 50% голосів плюс один голос від загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні. Остаточні результати мають бути оголошені не пізніше, ніж через 20 днів після виборів. І хоча опрацьовано 81% протоколів, які б цифри не показали інші документи, Маргвелашвілі вже президент.

  Кандидат від Єдиного національного руху (партія президента Михайла Саакашвілі ) Давид Бакрадзе, не чекаючи офіційних результатів виборів, привітав суперника з перемогою і висловив готовність співпрацювати з новим президентом Грузії. Ніно Бурджанадзе, кандидат від партії "Демократичний рух – Єдина Грузія", заявила, що не вірить опитуваннями і обіцяє "захищати голоси своїх виборців".

  За даними ЦВК, Бакрадзе до фінішу президентських перегонів прийшов другим, на третьому місці – екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе. Всього у виборах президента Грузії взяли участь 23 кандидати – рекордне число за всю історію виборів в країні. При цьому явка виборців виявилася нижчою, ніж прогнозували соціологи – на дільниці прийшли всього 46,6 % виборців, тоді як на дострокових виборах президента в січні 2008 року, коли переміг Саакашвілі, явка становила 56,62%.

  На виборах, які відбулися в неділю, Грузія обирала свого четвертого президента. На відміну від попередніх кампаній і характерних для них масових акцій і революцій, нинішні вибори пройшли в спокійній обстановці.

  ipress.ua

  (Visited 25 times, 1 visits today)
 • 180x150