Чому призначили Чуднова замість Вишиванюка? Опитування (оновлюється)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора франківчани зі скепсисом ставилися до новини щодо звільнення Вишиванюка та призначення Чуднова.

  Звісно, коли боротьба навколо крісла точиться постійно, амбіції окремих людей не мають меж, будь-яка інформація, буде сприйматися з великою прискіпливістю.

  Очевидно, що кадрове рішення було здійснене з прицілом на 2015 рік, тому ми вирішили спитати політиків та політологів, як вони оцінюють сам факт.

  А тим часом очікуємо на перші призначення з боку головного регіонала Прикарпаття.

  Нагадаємо, сьогодні 09:03 на сайті Президента з’явився указ про призначення головою Івано-Франківської ОДА Василя Чуднова. Об 11:00 в адмінбудівлі ОДА його представив віце-прем’єр міністр Грищенко.

  Андрій  Карманський, Політик, помічник народного депутата


  Чуднов це «чудово»?

  Призначення двох нових губернаторів у базових для опозиції областях крок скоріше тактичний, аніж стратегічний. За рік до виборів президента перед губернаторами, ймовірно, стоятиме завдання не вирішувати господарські проблеми ввірених їм регіонів, а забезпечити прийнятний для Віктора Януковича результат весною 2015-го.

  В умовах, коли немає ресурсу для соціально-економічного розвитку області, єдине, що залишиться робити новому губернатору, це працювати у напрямку дискредитації представників опозиційних сил всіх рівнів, а новопризначеному губернатору така робота, крім іншого, буде приносити задоволення.

  Другою задачею, яку ймовірно поставили керівники Партії Регіонів перед Василем Чудновим – є посилення позицій донецького бізнесу на Прикарпатті, що серед іншого може вилитися у перерозподіл власності групи «Приват» та місцевих бізнесменів.

  Всі наслідки прикарпатського гамбіту з призначенням Василя Чуднова можна буде оцінити, коли стане відомо, хто займе вакантну посаду головного міліціонера Івано-Франківської області та куди відправлять уже екс-губернатора Михайла Вишиванюка.

  Юрій Романюк, Депутат обласної ради


  "Час "роздачі слонів" за квотним ПРинципом на Банковій – минув!
  "Сім"я"- пішла на вибори!"

  Останні кадрові потрясіння голів ОДА, з череди тривалих змін у близько 8 ПРиречених областях у 2013 році, свідчить лише про одне – Янукович розпочав нову президентську кампанію 2015 року. Кадри змінюються не стільки за принципом покарання за погані показники в соціально-економічному розвитку ввірених їм регіонів, скільки за принципом кінця періоду формування влади за квотним принципом "роздачі слонів, усім кланам, олігархам, фінансово-промисловим групам та партіям, як подяку за підтримку і формування спільної перемоги ВФЯ на виборах у 2010 році. На той момент, березня-квітня 2010 року, Янукович був змушений віддячити усім своїм сателітам і політичним союзникам відповідною квотою кадрів та індульгенцією на пограбування країни. Час минув. Більше, він вважає, що вже нікому нічого не винен, свої зобов"язання перед усіма виконав остаточно. На кону "Сім"ї" – друга каденція президенства. Ставки надзвичайно великі, аби далі продовжувати спокійно спостерігати за жахливим станом в самих регіонах, катастрофічно низький соціологічний рейтинг та рівень підтримки президента виборцями, невпевненість Банкової у здатності деяких керівників областей забезпечити необхідний "Сім"ї" результат виборів.

  Саме в цьому і лише в цьому контексті треба розглядати всі сьогоднішні та наступні кадрові зміни у "верхах".

  Причини зміни керівників Львівіської та Івано-Франківської ОДА, відразу ж після забезпечення ними проходження через обласні ради погодження Угоди "Про розподіл продукції" на Олеському родовищі сланцевого газу, свідчить і підтверджує вищевикладений висновок. Банкова переконана, що на Галичині НЕ вдалося забезпечити докорінний перелом свідомості виборців у бік позитивного сприйняття політики ВФЯ, і катастрофічно принизливий низький рівень підтримки місцевим населенням президента Януковича, несприйняття його політики, та глибоко укоріненої ненависті до Партії регіонів загалом. Більше того, Банкова НЕ має жодних сумнівів, що ці губернатори НЕ здатні у 2015 році, під час виборів "піти по-безпредєлу" для отримання необхідного результату, на своїх територіях: "душити", "мочити", "пресувати"… нескорених Галичан!

  Кадрові зміни в останній період – це не "аукціон дерибану посад", за накрадені мільйони доларів, як було досі. "Сім"я", за час свого ПРавління вже достатньо забезпечила себе на майбутнє.

  Їм, вже НЕ потрібний – зайвий мільйон доларів.

  Їм, конче потрібний – зайвий мільйон голосів!

  Саме такі, не притаманні для "донецьких" – тренди, є сьогодні домінуючими на Банковій.

  Банкова давно "скалила зуби" на посаду голови Івано-Франківської ОДА. Вишиванюк, ніколи не був "своїм" для ВФЯ особисто і "Сім"Ї" – загалом. Лише, високе протеже тодішнього Голови Верховної Ради України Володимира Литвина і вплив екс-президента Леоніда Кучми, та ще декількох впливових "донецьких", на остаточну позицію ВФЯ, і передавило чашу терезів на бік Михайла Вишиванюка, проти Василя Чуднова, у тривалому місячному протистоянні амбіцій, у березні 2010 року. Але час змінився, і політичний вплив тих людей дорівнює сьогодні нулю. Тому, реально за плечима Михайла Вишиванюка не має жодного потужного клану, ФПГ, олігархів чи хоча б групи депутатів у ВРУ, окрім власного досвіду і харизми.

  Катастрофічна поразка Василя Чуднова на парламентських виборах жовтня 2012 року на Снятинсько-Косівсько-Верховинському мажоритарному окрузі, здавалося б остаточно поховала мрії та ілюзії Чуднова на своє політичне "воскресіння"! Але, внутрішньо-політична ситуація в країні призвела до радикалізації дій "Сім"ї", в сенсі спрацювання інстинктів самозбереження. Чуднов заручився покровительством впливових регіоналів з найближчого оточення "Сім"ї" і отримав довгоочікувану індульгенцію влади на Прикарпатті!

  Особливо цікавою, майже пікантною, видається наступна "співпраця" Чуднова з обласною радою! Якщо, Вишиванюк сам є депутатом обласної ради і має безпосередньо "своїх" 30-40 штиків, і ще 10-15 депутатів були йому близькими, дружніми, чимось винними або вдячними…, то Чуднов НЕмає в обласній раді, – жодного штика! Більше того, авторитет останнього в середовищі обласної ради, як і в ОДА, взагалі не проглядається. За Конституцією і чинним законодавством, для висловлення недовіри голові ОДА, достатньо проголосувати 50% депутатам, для наступного реагування урядом і президентом. А при голосуванні 2/3 від складу ради, а це 76 від 114 депутаів, президент зобов"язаний(!) здійснити кадрову заміну голови ОДА.

  Опозиція при Вишиванюку мала твердих 55-60%, при Чуднові нова Опозиція складатиме 3/4 від складу ради. Якщо, Чуднов замінить заступників голови ОДА та голів РДА, які є депутатами обласної ради, то він втратить ще 10 штиків.

  Розглядати кадрову перестановку Чуднова замість Вишиванюка через призму наївного сподівання на якесь суттєве "пАкрАщення" в області, можуть лише дилетанти. Область чекає повна деградація, некерованість, безгрошів"я, втрата авторитету влади навіть у КМУ та на Банковій, повна катастрофа останніх ілюзій на президентських виборах з рахунком 5:95%!!!

  Не виключаю, що наприкінці наступного року призначать нового менеджера на цю посаду.

  Це, ще дуже пом"ягшений прогноз реальних подій 2014-2015 р.р.

  ПРезидент- рулить…… у ПРірву

  Віктор Кімакович, Директор Фундації імені короля Юрія


  Насправді важко коментувати, бо особисто не знайомий з Чудновим і не дуже слідкував за його карєрою і діяльністю.

  Але те, що Вишиванюк мав піти, повинно було колись статися.

  Просто ніхто не чекав, що то буде нині 🙂

  Руслан Коцаба, журналіст, громадський діяч


  Порівнювати Чуднова І Вишиванюка – невдячна справа, бо надто різний "калібр" цих політиків і надто різні "вагові категорії". І це стосується всіх ознак: керівного і політичного досвіду, наявності дисциплінованої команди однодумців, особистих якостей.

  Михайло Васильович – це "старозавітна", консервативна школа адміністрування, де цінувалися працелюбність і вміння знайти можливості, аби дотриматися обіцянки та слова. Василь Михайлович – типовий "новий бізнесюк", життєвий і політичний досвід якого вкладається у кредо "Одне думаю – Друге говорю – Третє роблю!"

  Досвід життєвих університетів новопризначеного і колишнього губернаторів дозволив їм обом кілька років поспіль конкурувати як за цю посаду, так і за вплив у області, не конфліктуючи при цьому публічно. Стиль адміністрування Чуднова буде, безсумнівно, м’якшим і хитрішим, аніж прямолінійний "молотковий" стиль Вишиванюка.

  Можливо, саме ці риси будуть визначальними у лобіюванні бюджетних коштів з Києва на потреби області, а також пониження температури та творенні додаткових підводних течій у протистоянні та взаємопоборюванні агресивного до регіоналів місцевого політикуму. І не варто скидати з важелів боротьбу нової команди за керівні посади у ОДА, що розпочнеться з понеділка, а також "фактор Личука"…

  Арсен Сідаш, Депутат Івано-Франківської обласної ради, Заступник голови політичної ради партії "Вся Україна"


  Не буду оригінальним, якщо скажу, що це призначення нового керівника штабу ПР на президентських виборах 2015 року. Схожі ротації вже відбулись у Львівській та Одеській областях та ймовірно відбудуться в деяких інших регіонах. На мою думку, пан Чуднов провадитиме жорстку, якщо не жорстоку політику проти "інакомислія" на Прикарпатті, намагатиметься чітко виконати поставлені на нього завдання, а завдання, по суті, одне – це максимальний результат на президентських виборах і засоби тут не будуть відігравати особливої ролі.

  Остаточна картина вималюється коли призначать головного міліціонера краю і як складеться іхня взаємодія з прокурором області.

  Висновок можна зробити такий – хто прогнеться той буде на коні, хто чинитиме спротив матиме неприємності (це м’яко кажучи).

  Ігор Дебенко, політолог


  Звільнення Михайла Вишиванюка й призначення на посаду голови ОДА Василя Чуднова стане важливим та показовим викликом для останнього, й вже стало квитком у "покращене" майбутнє для першого.

  Завдяки досвіду, харизмі та жорсткій репутації Вишиванюку загалом вдалося впоратися із покладеними на нього під час "другого пришестя" завданнями. Зайвим свідченням цього і стала нова посада Михайла Васильовича… Вона, втім, носить скоріше потішно-символічний, аніж реально-повноважний характер. Красиво пішовши, його досвід та навики тим не менш ще можуть виявитися затребуваними для області. Питання лише чи буде це вже потрібно самому Вишиванюку?

  Призначення ж Василя Чуднова є загалом прогнозованим, зайвий раз підтверджує практику партійного функціоналізму чинної влади й у контексті з призначенням прокурора та очікуваною появою нового начальника міліції, є окресленням нових реалій. Це – підготовка до президентських виборів та мінімалізація протестних настроїв серед населення у відповідь на економічну розруху в країні.

  Не слід забувати і про те, що для Василя Михайловича посада голови ОДА стане першим подібним управлінським досвідом. На ній чиновнику тим не менш доведеться перейматися не стільки "господаркою", як займатися політикою. Й у контексті цього – протистояти не лише опозиційним політичним силам, обласній раді, але й якісно переосмислити одержану у спадок виконавчу вертикаль, вибудувати її уже під себе. Відтак, "Писанкове Прикарпаття" й надалі, на жаль, так і залишатиметься красивою, але нереалізованою мрією…

  Василь Кедик, Політолог


  Сьогодні чимало прикарпатських експертів та політиків твердять про те, що заміна Вишиванюка на Чуднова в кріслі губернатора Франківщини зроблена Януковичем з прицілом на майбутні вибори 2015 року. Однак не думаю, що Чуднов зможе забезпечити кращий електоральний результат для Януковича в нашій області через два роки, ніж це було б при Вишиванюку. Це не зовсім вдале рішення Президента з огляду на те, що досвідченого управлінця з ознаками стратегічного мислення змінила на посаді людина з бізнес-середовища, якій вдалося зробити стрімку кар’єру в політиці завдяки бізнесу, однак не завжди виходило знайти спільну мову з представниками протилежних політичних поглядів.

  Василя Чуднова можна назвати менеджером, однак він аж ніяк не є топ-менеджером у політиці. Натомість наступні два роки вимагатимуть від губернатора вміння налагодити роботу з політичними центрами впливу області, сформувати команду, перед якою стоятимуть не тільки управлінські цілі та яка буде здатна до маневру. До речі, щодо команди, то Чуднову важко буде віднайти таких людей, як ,наприклад , Василь Брус, який пройшов з Вишиванюком дві губернаторські каденції. Тобто для того, щоб відчути командне плече новому губернатору знадобиться достатнього часу, однак ліміт цього часу не є безмежним.

  Натомість цікаво буде спостерігати за вирішенням кадрового питання – кому із заступників Вишиванюка вдастся зберегти власну посаду. На мою думку, найбільші шанси залишитися «в грі» має Руслан Гусак. Натомість звільнять Романа Іваницького або Василя Плав’юка для показового оновлення керівної ланки ОДА. Щодо Гусака, то це фігура, яку дехто називав навіть наступним губернатором. В світлі зростання авторитету та впливу Гусака в період «пізнього» Вишиванюка дуже цікаво буде спостерігати за його роботою та амбіціями у команді нового губернатора.

  (Visited 53 times, 1 visits today)
 • 180x150