В Івано-Франківську вшанували пам’ять розстріляних націоналістів

 • 180x150
 • Опубліковано:

   В Івано-Франківську сьогодні вшанували пам’ять 27 членів Організації українських націоналістів, розстріляних німецькими окупантами в 1943 році, передає кореспондент УНН.

  Біля пам’ятника, який встановлений на місці розстрілу націоналістів, священики відправили панахиду. Учасники скорботного віче поклали вінки, квіти та свічки до пам’ятника розсстріляним членам ОУН.

  Перед присутніми виступили заступник мера Івано-Франківська Михайло Верес, голова Братства воїнів ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, дочка одного із розстріляних членів ОУН Оксана Маланюк, директор Музею визвольних змагань імені Степана Бандери Ярослав Коритчук, керівник Центру відродження імені С.Бандери Василь Попович, очевидець розстрілу Василь Гречанюк.

  Вони наголошували на мужності і величі подвигу членів ОУН, їх любові до України та вірі у її незалежність.

  В.Попович запропонував звернутися до міської влади Івано-Франківська з пропозицією про встановлення нового пам’ятника розстріляним націоналістам замість теперішнього. “Цей пам’ятник — це пам’ятник рабу. А це має бути пам’ятник вільній людині, людині, яка віддала своє життя за найсвятіше — за Українську державність”, — сказав В.Попович.

  За словами Я.Коритчука, “документи тих часів показують, що першим ворогом нацистів на українських землях була ОУН, а не радянські партизани і не комуністичне підпілля”.

  “І у 1943 році, коли німецькі війська програвали і відступали з української землі, вони зачищали свої тили, знищуючи всіх, хто становив для них загрозу, в першу чергу — членів ОУН”, — сказав Я.Коритчук.

  У віче взяв участь заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Зварич.

  Нагадаємо, 14 листопада 1943 року під час прем’єри оперети Ярослава Барнича “Шаріка” у приміщення українського театру, нині — приміщення Івано-Франківської обласної філармонії, ввірвалися німецькі окупанти, отримавши інформацію, що у залі зібралися українські націоналісти, і заарештували 140 людей, яких згодом вислали до концтабору або розстріляли.

  17 листопада 1943 року 27 членів ОУН окупанти розстріляли неподалік від будівлі нинішньої філармонії — біля стін синагоги, прив’язавши їх до стовпів.

  Під час страти націоналісти вигукували “Слава Україні!” та співали “Ще не вмерла Україна”.

  На місці розстрілу членів ОУН після визнання незалежності України встановили пам’ятник у вигляді фігури людини із зв’язаними руками і ногами. Внизу — прізвища розстріляних націоналістів. Щорічно на цьому місці у листопаді іванофранківці вшановують їх пам’ять.

  (Visited 48 times, 1 visits today)
 • 180x150