Найкраще, що може зробити Янукович, – оголосити свою відставку, – Freedom House

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Правозахисна організація Freedom House закликає США і ЄС запровадити санкції проти керівництва України у разі, якщо воно застосує силу проти мирних мітингувальників.

  У повідомленні, поширеному організацією, також йдеться про те, що відставка Віктора Януковича і дострокові вибори є "єдиним ненасильницьким методом завершити протистояння з демонстрантами".

  "Президент Янукович втратив довіру і легітимність в очах українського народу. Ми не підтримуємо владу натовпу, але Янукович сам створив кризу, відкинувши рух до європейської інтеграції, ігноруючи тим самим вимоги протестувальників, щоб уряд працював від імені народу", – заявив очільник Freedom House Девід Крамер.

  У своїй заяві правозахисна організація посилається на повідомлення про те, що 9 грудня влада вдалася до силових методів для демонтажу барикад в урядовому кварталі, а також обшуку "офісів щонайменше однієї опозиційної газети, а також телеканалу і сайту новин".

  "Найкраще, що може зробити Янукович, з огляду на його заклик припинити протести, – оголосити свою відставку і, таким чином, зробити можливими дострокові президентські вибори", – вважає Крамер.

  "США і ЄС мають тиснути на уряд України, щоб той дослухався до законних вимог протестувальників, і, за необхідності, запровадити санкції проти тих осіб, які відповідальні за будь-яке подальше використання сили", – наголосив він.

  ipress.ua

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150