Die Welt: Уряд Януковича – купка кретинів і усміхнених рабів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Німецьке видання розповіло про кумівство, хабарництво, розпусту, насильство і жорстокість, які процвітають в Україні.

  Існує кілька причин не любити Віктор Януковича, пише оглядач німецького Die Welt Жак Шустер у статті про українського президента та політичну кризу в країні.

  "Його уряд складається з купки моральних кретинів і усміхнених рабів, на чолі яких стоїть володар з незворушним обличчям, як у професійного гравця в покер". Саме при Януковичі небувалих висот досягли кумівство, хабарництво, розпуста і жорстокість, яка легко переходить у насильство проти будь-яких інакодумців. При ньому Україна посіла 144-те місце з 178-ми в рейтингу корумпованості країн, і саме цей президент відповідальний за те, що спочатку мирний протест на Майдані переріс у вуличні бої", – зазначає видання.

  Виникає враження, що маси мітингувальників готові покинути барикади та вулиці, тільки якщо Янукович і його Партія регіонів зникнуть раз і назавжди, розповідає автор. Європа і США ставляться до цього бажанням з благоволінням. Ще з "арабської весни" американці і європейці навіть звичайні вуличні багаття, біля яких гріються змерзлі демонстранти, сприймають як "факели свободи". При цьому нікого від Берліна до Вашингтона не цікавить, що противники чинної влади в Україні – не єдиний однорідний рух, а численні, у тому числі агресивно налаштовані групи.

  Видання зазначає, що відповідальність за нинішні події почасти несе й опозиція, бо колишній президент Віктор Ющенко і екс-прем’єр Юлія Тимошенко нічого не робили, аби запобігти занепаду України. Мало що свідчить про те, що їхні наступники кращі, але якби вони й виграли вибори, їм, щоб запобігти банкрутству країни, довелося б кардинально змінювати курс і проводити болючі реформи. А рядовим українцям довелося б довго "йти долиною сліз".

  "Чи залишиться у цих людей бажання інтегруватися до Європи і чи вони знову вийдуть на Майдан?" – запитує автор.

  ТВі

 • 180x150