Влада готує повстання тітушок

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Заява “Правого сектора” про те, що він готовий воювати, якщо не випустять активістів, а також озброєння тітушок на півдні та сході – говорить про те, що силовий сценарій залишається головним.

  Янукович готовий захищатися і буде боротися до кінця. До переговорів його може змусити лише страх, але поки його ніхто нічим не лякає. Тому, перш ніж говорити про примирення в країні ми всі повинні чітко зрозуміти, що примирення можливе лише тоді, коли Янукович боятиметься за власне життя. Санкції, ізоляція, війна на вулицях – для нього, це всього навсього "інтелегентські шмарклі".

  Тепер, щодо дій влади. Зараз, як головний розглядається сценарій, який умовно можна назвати повстанням тітушок. Суть його полягає в поетапному вибиванні опозиціонерів з захоплених адмінбудівель після того, як завершаться 15 днів із закону Мірошниченка. Тобто, спочатку вибивається одна область, потім інша і т.д. Протягом останнього тижня сотні людей отримали посвідчення журналістів, а відтак отримали право купувати травматичну зброю. Ці люди, простіше кажучи тітушки, приїздять в обласний центр і під виглядом “правильних” мешканців та під прикриттям міліції розпочинають бойові дії по вигнанню Народних рад. Головне завдання – протягом кількох днів зачистити всі області, крім Галичини та Києва.

  Після цього, в Києві буде спровокований штурм. “Правий сектор” розпочне бойові дії, які призведуть до людських жертв (очевидно, що знову почнеться розмова про бойові набої опозиціонерів та про те, що екстремісти стріляють в міліцію). Цілком реально, що спочатку вони воюватимуть навіть не з міліцією, а з тітушками. Це розв’яже руки владі, після чого почнеться масова зачистка Майдану. Далі, можна буде перейти в наступ на Галичину.

  Цей сценарій, безумовно призведе до початку якщо не громадянської, то партизанської війни, але влада вважає, що з цим вона швидко упорається.

  Насправді, після силового сценарію Народна рада звернеться до світової спільноти і світова спільнота визнає її також легітимною представницею України. Янукович спробує заручитися підтримкою росіян, які можуть через Раду безпеки ООН блокувати будь-які рішення. Власне, в залежності від рівня бойових дій та наполегливості США буде вирішена наша подальша доля. І варіантів тут небагато – розкол країни із введенням голубих касок або сирійський варіант, коли Янукович залишиться правити не зважаючи ні на що.

  І останнє. Чи можна цього уникнути? Поки ще так. Але для цього олігархи мають нарешті проявити мужність і змусити своїх депутатів зайняти менш конформістську позицію.

  Еспресо

 • 180x150