Голова РДА: використання символіки ЄС – це те ж, що на Сході України – червоні прапори

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Якщо в інших районах Галичини відбуваються то пікетування райдержадміністрацій, то осередків Партії регіонів, то в Городенківському далі мітингів справа не просувається. На останній сесії Городенківської районної ради в передчутті «війни» депутати від ПР та інших провладних партій просто не з’явилися на сесійне засідання.

  Із 66 депутатів було тільки 49. Член фракції ПР в районній раді Петро Бойчук заявив про свій вихід із фракції, нагадавши, що лави ПР від покинув ще в 2011 році. На запрошення взяти участь у роботі сесії відгукнувся лише один депутат обласної ради з п’яти, що представляють Городенківщину. Це член «Фронту змін» Ігор Кулай. Власне, він, згідно з регламентом, мав посісти місце в президії поруч із головою районної ради Богданом Кобилянським та його заступником Юрієм Лахманом. Натомість за столом традиційно був голова Городенківської РДА Василь Ємчук. Що й викликало обурення депутатів районної ради Євгенія Ротермана і Богдана Дружкіна. На їхнє наполягання дотримуватися регламенту Василь Ємчук пересів у зал, зайнявши місце біля депутатів. А заодно пояснив свою позицію щодо голосування перших чотирьох питань:

  «Мене сьогодні здивувало, чому я дізнався за кілька хвилин до сесійного засідання, що порушуватиметься питання про моє місце в президії. Традиційно голова РДА займав там місце. І я, щоб не було домислів, що я маю якийсь конфлікт з головою районної ради, вирішив не порушувати традиції. А ще, знаючи, що буде увага до того, як я голосую, не хотів сидіти спиною до своїх колег та щоб мене шукали в залі, як я голосую. Я утримався в питанні щодо створення депутатського об’єднання «Народна Рада». Сьогодні я очолюю виконавчу гілку влади. Нині питання щодо таких рішень розглядається в суді, а моє завдання — забезпечити законність і правопорядок на території району. Проголосував «за» у питаннях щодо звернення до правоохоронців і встановлення флагштоків. Але утримався щодо використання символіки ЄС та червоно-чорного прапора. Це те ж, що на Сході України виходять на мітинги з червоними прапорами. А нам треба працювати на об’єднання України.

  Найгірше, як казав Тарас Шевченко, коли «свої розпинають». Я прийшов на цю посаду, бо знаю, як, вмію і можу підняти рівень життя в районі.»
  Даючи відповідь Василю Ємчуку, голова Городенківської районної ради Богдан Кобилянський зауважив, що треба відповідати про причетність бандитського режиму. Крім того, характерний синій прапор із зірками є офіційним символом Ради Європи, членом якої Україна є з 1995 року. Крім того, червоно-чорний прапор залишається символом визвольної боротьби українців. І цей процес триває.

  Цікаво, що, крім цих виступів, ще слово взяв депутат-«свободівець» Іван Носурак. Інші з городенківських депутатів-опозиціонерів в обговоренні політичних питань участі не брали.

  Репортер

  (Visited 11 times, 1 visits today)
 • 180x150