Причетність МВС до вбивств і поранень євромайданівців у мене не викликає сумніву, – нардеп

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Нардеп Геннадій Москаль стверджує, що МВС визнало факт наявності на озброєнні у силовиків "Рушниць помпових калібру 12 "ФОРТ-500", аналоги яких продаються в мисливських крамницях і використовуються мисливцями для полювання.

  "У Тимчасової слідчої комісії є перевірені дані про те, що працівники підрозділу "Беркут" у вільний від роботи час використовують рушниці калібру "12 ФОРТ-500", заряджені дробом, картеччю та іншими мисливськими набоями, для полювання, тому дані боєприпаси є в них у наявності", – повідомив нардеп Геннадій Москаль.

  За словами народного депутата, заяви про те, що міліція не використовувала мисливські набої, спростовується й тим, що під час протистоянь на вулиці Грушевського вогнепальні поранення зазнала велика кількість людей, що зафіксовано медиками, які надавали постраждалим допомогу в лікарнях та пунктах медичної допомоги Євромайдану.

  Депутат зазначає, що далеко не всі громадяни з вогнепальними пораненнями зверталися за медичною допомогою в державні й комунальні медичні заклади, оскільки боялися репресій із боку міліції та притягнення до кримінальної відповідальності за масові заворушення.

  Те, що вбиті й поранені з вогнепальної зброї мітингувальники під час подій на вул. Грушевського — справа рук МВС України, у мене особисто не викликає жодного сумніву. Парадокс в тому, що МВС само стріляло, а тепер саме розслідує ці злочини.

  "Згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 27.02.1991 року № 49 "Про затвердження правил застосування спец засобів при охороні громадського порядку", "відповідальність за організацію роботи по забезпеченню законності застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку покладається на Міністра внутрішніх справ України". Тобто відповідальність за вбитих, поранених та покалічених громадян має нести особисто міністр", – стверджує Москаль.

  "На ньому також лежить відповідальність за те, що бійці "Беркуту" кидали коктейлі Молотова, прив’язували до світло-шумових гранат металеві предмети для каліцтва протестувальників, кидали в натовп ручні газові гранати, стріляли гумовими та пластиковими кулями спеціально в очі, голову та тулуб протестувальників, били їх кийками по забороненим частинах тіла і т.д. і т.п", – повідомив нардеп.

  За словами Геннадія Москаля, жодної адекватної реакції вищого керівництва держави та Генпрокуратури на ці факти немає, всі зусилля були кинуті на притягнення до кримінальної відповідальності самих мітингувальників.

  /ipress.ua/

  (Visited 5 times, 1 visits today)
 • 180x150